Навчально-науково-виробничу лабораторію біоресурсів навколишнього природного середовища Регіонального навчально-науково-виробничого центру "Екологія" при науково-дослідної частини Запорізького національного університету було створено 15 травня 2001 року наказом ректора ЗНУ № 176 від 15.05.2001 р., як госпрозрахункову науково-дослідну лабораторію біоресурсів навколишнього природного середовища при кафедрі мисливствознавства та іхтіології. З 1 лютого 2011 року наказом ректора ЗНУ № 17 від 17.01.2011 р. її перейминовано в навчально-науково-виробничу лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища.
Контактна інформація
Керівник навчально-науково-виробничої лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища – керівник РННВЦ "Екологія", відповідальний виконавець робіт,
Вовченко Володимир Юхимович, р. тел. (061) 228-75-77, моб. тел. (066) 244-44-80
Науковий керівник науково-дослідних робіт - завідуючий кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології, д-р біологічних наук, проф., Домніч Валерій Іванович, р. тел. (061) 228-76-19, (061) 228-75-79, e-mail: forest.bio.dep@gmail.com
Фахівець лабораторії, виконавець робіт Карташова Ярослава Михайлівна,р. тел. (061) 228-76-15, e-mail:yasakartashova@gmail.com
Офісну частину лабораторії розташовано за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 62 ауд. 116
Основним напрямом роботи лабораторії є проведення наково-виробничих, науково-дослідних, проектно-пошукових, проектно-конструкторських, учбово-методичних та експертних робіт з охорони та раціонального використання біоресурсів навколишнього природного середовища, пов'язаних з визначенням стану довкілля , як за окремими показниками так і з узагальненим оцінюванням в процесі наукової діяльності лабораторії та для сторонніх замовників.
Основні завдання роботи навчально-науково-виробничої лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища:
1. Проведення фундаментальних наукових досліджень з екології, середовищетвірної діяльності та оптимальної статево-вікової структури популяції представників мисливської фауни в різних регіонах України та визначення збалансованих ступенів їх охорони і використання, з урахуванням різних форм антропогенного впливу.
2. Організація науково-технічної бази для наукових досліджень, надання наукових, виробничих та консультаційних послуг, з питань покращення біорізноманіття навколишнього природного середовища тощо.
3. Забезпечення навчального процесу у лісовій та мисливській галузі і практичній іхтіології згідно з навчальним планом ЗНУ.
4. Координація студенської дослідницько-пошукової роботи з природничих робот.
5. Створення умов для підвищення ефективності навчального процесу, наукових досліджень і використання їх результатів у відповідних галузях мисливського господарства.
6. Проведення науково-виробничих, науково-дослідних,и проектно-пошукових, проектно-конструкторських, учбово-методичних та експертних робіт з охорони та раціонального використання біоресурсів навколишнього природнього середовища, пов'язаним з визначенням в процесі наукової діяльності лабораторії та для сторонніх замовників.
7. Розробка проектів організації та розвитку мисливського господарства для користувачів різних форм власності.
8. Моніторинг стану мисливського собаківництва в Україні.
Напрямки наукової діяльності навчально-науково-виробничої лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища:
- створення науково-обґрунтованого банку даних зі стану біоресурсів згідно навчального плану ЗНУ та потреби галузі;
- виконання робіт з наукової тематики направлених на покращення стану навколишнього природного середовища в аспекті флори та фауни;
- створення фундаментальних наукових розробок з оптимальної статево-вікової структури популяцій представників мисливської фауни та визначення збалансованих ступенів їх охорони і використання, з урахуванням різних форм антропогенного впливу
- розробка науково-обґрунтованих форм моніторингу стану об’єктів мисливської фауни і місць їх перебування;
- розробка та впровадження Державного стандарту на сировину хутрових видів мисливських тварин;
- розробка проектів організації та розвитку мисливського господарства для користувачів різних форм власності;
- проведення науково-пошукових робіт з оптимізації чисельності об’єктів мисливської фауни;
- проведення аудиторських робіт по визначенню ефективності ведення мисливського господарства та розробка на цій основі оптимальних біоекологічних механізмів з охорони та використання мисливської фауни;
- розробка та впровадження технічної документації по створенню вольєрів для утримання маточного поголів’я та розплідників, по відтворенню і збільшенню чисельності об’єктів мисливської фауни;
- авторський нагляд за впровадженням проектів організації та розвитку мисливського господарства, аудиторська експертиза та надання рекомендацій направлених на збалансовану господарську діяльність користувачів мисливських угідь;
- апробація та використання засобів знерухомленності об’єктів мисливської фауни;
- проведення господарських експертиз та розробка на цій основі оптимальних біоекологічних механізмів з охорони та використання фауністичного та флористичного різноманіття;
- проведення екологічних експертиз на наявність важких металів в фауністичних та флористичних асоціаціях, а також агроценозах, які відносяться до різних форм власності.
- розробка та підготовка до видання науково-методичної та навчально-практичної літератури у сфері природокористування;
- збір та друкування інформаційно-аналітичних матеріалів про стан ресурсів мисливської фауни та середовища їх мешкання;
- розробка та підготовка до друку наукових робіт, в яких характеризується стан мисливського господарства України згідно результатів роботи лабораторії;
- розробка науково-обґрунтованих програм по зменшенню чисельності безпритульних та здичавілих собак в урбанізованих природних системах.
Госпдоговірна діяльність навчально-науково-виробничої лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища:
Навчально-науково-виробничою лабораторією біоресурсів навколишнього природного середовища протягом 2009-2019 рр. завершено роботи та втілено одержані результати в виробничу діяльність мисливських господарств користувачів різних форм власності Волинської, Рівненської, Дніпропетровської, Київської, Херсонської, Донецької та Луганської областей за 43 госпдоговірними темами (науковий керівник проф. В.І. Домніч, відповідальні виконавці Вовченко В.Ю., Петриченко В.В.) на загальну суму 414659 грн., в тому числі 35 Проектів організації та розвитку мисливського господарства; 7 Наукових обґрунтувань доцільності регулювання чисельності мисливських тварин в межах території природно-заповідного фонду та 2 Проекти організації та розвитку вольєрного господарства.
В ході робіт проводився моніторинг стану об’єктів мисливської фауни та упорядкування мисливських угідь наданих користувачам різних форм власності на території Волинської, Донецької, Київської, Рівненської та Херсонської областей, результатом якого стало складання Проектів організації і розвитку мисливських господарств, де визначаються науково обґрунтовані напрямки ведення мисливського господарства, шляхи і засоби, що забезпечують вирішення поставлених перед господарством завдань з раціонального використання мисливських угідь, охорони, використання та відтворення мисливського фонду. Одержані результати втілені у виробничу діяльність замовників.
Результати роботи навчально-науково-виробничої лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища за 2009-2019 рр.:
До напрямків роботи лабораторії, крім наукової діяльності та проектно-дослідних робіт, також належать координація студентської дослідницько-пошукової роботи з природничих наук; створення умов для підвищення ефективності навчального процесу, наукових досліджень і використання їх результатів; залучення до виконання науково-дослідних, експериментально-виробничих робіт аспірантів та студентів біологічного факультету ЗНУ.
За участю співробітників навчально-науково-виробничої лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища видано:
● Петриченко В.В., Лебедева Н.І., Карташова Я.М. Типологія мисливських угідь. –Запоріжжя ЗНУ, 2009. –110 с.
● Вовченко В.Ю., Домніч В.І., Рубцова Н.Ю., Петриченко В.В. Оцінка якості хутра: Навчальний посібник для студентів напряму “Біологія” заочного відділення – Запоріжжя. ЗНУ 2010. – 78 с.
● Петриченко В.В., Домніч В.І., Петриченко С.В., Домніч А.В. Зоологія хребетних, навчально-методичний посібник до лабораторних робот для студентів біологічного факультету.. – Запоріжжя: ЗНУ. 2011. – 112 с.
● Домніч В.І., Новицький Р.І. Основи мисливствознавства, навчальний посібник. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2011. – 72 с.
● Штучне розведення дичини: навчальний посібник/ Корж О.П., Петриченко В.В., Фролов Д.О. - Суми: Університетська книга, 2012. – 224 с. гриф надано МОН України. Лист. № 11/11-12131.1 від 27.12.2010
● Мисливська кінологія: навчальний посібник для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки «Лісове та садово-паркове господарство»./ Петриченко В.В., Лебедєва Н.І., Карташова Я.М. - Запоріжжя: ЗНУ, 2013. – 88 с.
● Методичні вказівки до виконання, оформлення та захисту випускової роботи магістра для студентів спеціальності «Мисливське господарство» / Уклад.: В.І. Домніч, Н.І. Лебедєва, Н.Ю. Рубцова. – Запоріжжя: ЗНУ, 2015. – 50 с.
● Іммобілізація та транспортування тварин: конспект лекцій для здобувачів ступеня вищої освіти магістра спеціальності «Мисливське господарство» / Н.І. Лебедєва, В.І. Домніч, В.Ю. Вовченко. – Запоріжжя: ЗНУ, 2015. – 87 с.
● Виробнича (науково-дослідна та переддипломна) практики: методичні рекомендації до проведення практик для здобувачів вищої освіти магістра спеціальності «Мисливське господарство» / Уклад.: В.І. Домніч, Н.І. Лебедєва, В.В. Петриченко, І.О. Тлустенко. – Запоріжжя: ЗНУ, 2015. – 41 с.
● Упорядкування мисливських угідь: методичні рекомендації до лабораторних занять /Н.І. Лебедєва, В.І. Домніч, Я.М. Карташова, А.В. Домніч. – Запоріжжя: ЗНУ, 2018. – 55 с.
Співробітники навчально-науково-виробничої лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища, аспіранти та студенти під їх керівництвом активно приймали участь в міжнародних наукових та науково-практичних конференціях:
- V Міжнародна наукова конференція ZOOCENOSIS – 2009 Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах – Дніпропетровськ, ДНУ– 2009. (участь приймали Домніч В.І., В`азовська А.Г., Домніч А.В., Тюрінова К.Ю.)
- ІІ Международная конференция “Проблемы ведения охотничьего собаководства” (25 - 28 мая 2009 г.), ВНИИОЗ. г. Киров 2009. (участь приймали Петриченко В.В., Шестопалова Т.В.)
- ІІІ Международная научная конференция «Сохранение разнообразия животных и охотничье хозяйство России» (19-20 февраля2009 г.) – Москва,2009 г. (участь приймали Домніч В. І., Смірнова І.О., Вовченко В.Ю., Домніч А.В.)
- XXIX Международный Конгресс биологов-охотоведов IUGB – 17-22 августа2009 г. – Москва, Россия –2009 г. (участь приймали Домніч В.І., Смірнова І. О., Домніч А.В.)
- Международная научно-практическая конференция, посвященная 600-летию установления заповедной Беловежской пущи. (17-19 сентября2009 г.) – Каменюки. – Минск.-2009 г. (участь приймали Домніч В.І., Вовченко В.Ю., Домніч А.В.).
- ІІ Міжнародна конференція ”Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, 01-03 жовтня 2009 р. – Запоріжжя (участь приймали Домніч В. І., Вовченко В.Ю., Петриченко В.В., Сарабєєв В.Л., Карташова Я.М., Ткач Є. В., Смірнова І. О., Шестопалова Т.В.)
- Науково-практична конференція студентів та молоди учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук», 12 грудня 2009 р., Запоріжжя (участь приймали Домніч В. І., Казаченко Я., Петриченко В.В., Коваль К.)
- I Международная научно-практическая конференция «Состояние среды обитания и фауна охотничьих животных Евразии» ФГОУ ВПО «Российский государственный аграрный заочный университет» (18-19 февраля2010 г.). - Москва –2010 г. (участь приймав Домніч В.І.).
- VII Всеукраїнська наукова конференція студентів, магістрів та аспірантів «Сучасні проблеми екології та геотехнологій», 24-26 березня 2010 р. – Житомир: ЖДТУ, 2010 р. (участь приймали Петриченко В.В., Тесля О.В.)
- Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук», 28 травня 2010 р. ЗНУ, Запоріжжя. -2010. (участь приймали Петриченко В.В., Шестопалова Т.В.)
- Международная научная конференция «Целостность вида у млекопитающих: изолирующие барьеры гибридизации». – Петергоф: Биофак Санкт-Питербурского университета– (12-17 мая2010 г.). М.: Товарищество научных знаний КМК. 2010. (участь приймали Домніч В.І., Смірнова І. О., Домніч А.В.)
- Международное научное совещание «Ресурсы позвоночных юго-восточной Европы. Сохранение и использование в условиях современной трансформации природной среды и общественных отношений». - 14-17 сентября 2010 г.- Одесса.- 2010г. (участь приймали Домніч В.І., Смірнова І.О., Нікольченко А.О.)
- II університетська науково – практична конференція студентів та молодих учених “Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук”, 18 грудня 2010 р.
ЗНУ, Запоріжжя. -2010. (участь приймали Домніч В. І., Головач О., Коваль К., Лозицька Н., Петриченко В.В., Мітяніна Ю.С., Шестопалова Т., Вовченко В.Ю., Нос П.В.)
- IV Міжнародна науково-практична конференція «Збереження різноманіття тварин і мисливське господарство Росії», 17-18 лютого 2011 р., Москва – 2011 рік. (участь приймав Вовченко В.Ю.)
- IV Міжнародна науково – практична конференція студентів та молодих науковців “Наука, освіта, суспільство очима молодих”,17-18 травня 2011 р. Рівно – 2011. (участь приймали Петриченко В.В., Мітяніна Ю.С.)
- ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Сучасні проблеми біології, екології та хімії” Запорізький національний університет, 11-13 травня 2012 р. (участь приймали Домніч В. І., Вовченко В.Ю., Петриченко В.В., Компанієць А.В., Компанієць О.О., Петриченко С.В., Смірнова І.О.)
- І Регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук» ЗНУ, 15 грудня 2012 року. Запоріжжя, 2012. (участь приймала Тесля О.В.)
- Международная научно-практическая конференция посвященная 100-летию со дня рождения основателя казахстанских школ териологии и охотоведения лауреата государственных премий СССР и КАЗССР член-корреспондента АН КАЗССР А. А. Слудского 1-2 марта2012 г. Алма-Ата,. 2012. (участь приймали Домніч В.І., Смірнова І.О.)
- Международная научно-практическая конференция «Современные проблемы природопользования, охотоведения и звероводства» посвященная 90-летию ВНИИОЗ им. проф. Б. М. Житкова (Россия, г. Киров, 22-25 мая2012 г.). (участь приймали Домніч В.І., Вовченко В.Ю.)
- III всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук» 2013 р. 24 липня 2013 року, м. Запоріжжя. (участь приймали Бєлая Ю.С., Остапюк О.А.)
- ІІ регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук – 2013» 14 грудня 2013 року, м. Запоріжжя. (участь приймав Бородін Б.Ю.)
- VI університетська науково-практична конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука 2013» ЗНУ, 2013 (участь приймала Бутова А.)
- ІІІ регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених з всеукраїнською участю «Актуальні проблеми та перспективи розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук», 29 листопада 2014 року, м. Запоріжжя. (участь приймали Бєлая Ю.С., Євсеєва Ю.В., Кононенко І.Р., Куліш І.М.)
- VIІ університетська науково-практична конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука - 2014», ЗНУ, 8-9 квітня 2014 р. м.Запоріжжя. (участь приймала Лозицька Н.І.)
- ІV Міжнародна науково-практична конференція “Сучасні проблеми біології, екології та хімії” Запорізький національний університет, 13-15 травня 2015 р. (участь приймали Домніч В.І., Вовченко В.Ю., Петриченко В.В., Карташова Я.М., Лебедєва Н.І., Домнич А.В., Бугло Д.А., Компанієць А.В., Лозицька Н.І., Кононенко І., Григор'єв М.М.)
- ІV регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених з всеукраїнською участю «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних та наук» 27 листопада 2015 року, м. Запоріжжя. (участь приймали Євстаф`єва І.В., Кононенко І.Р., Матвієнко А.О., Никольченко В.А., Онишкевич Н.В., Ползик М.І.)
- VІІІ університетська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «МОЛОДА НАУКА-2015» 7-9 квітня 2015 року, м. Запоріжжя. (участь приймали Євсеєва Ю.В., Кононенко І.Р., Куліш І.М.)
- IV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, магістрів, аспірантів і молодих вчених, «ЛІС, НАУКА, МОЛОДЬ-2016», присвячена 15-річчю із дня заснування факультету лісового господарства, 23 листопада 2016 р., м. Житомир. Опубліковані тези: (участь приймали Кононенко І.Р., Матвієнко А.О., Хижняк Б.С., Коперчук К.П.)
- V Ювілейна Регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук», присвячена 30-річчю біологічного факультету ЗНУ, 26 листопада 2016 року, м. Запоріжжя. (участь приймав Кононенко І.Р.)
- V Міжнародна науково-практична конференція присвячена 30-річчю біологічного факультету Запорізького національного університету «Сучасні проблеми біології, екології та хімії» 26-28 квітня 2017 р., м. Запоріжжя. (участь приймали Домніч В.І., Вовченко В.Ю., Карташова Я.М., Матвиенко А.А. Коперчук К.П., Оленець О.В.)
- Всеукраїнська зоологічна конференція «Фауна України на межі ХХ-ХХІ ст. Нові концепції зоологічних досліджень», 12-16 вересня 2017 р., м. Харків. (участь приймали Домніч В.І., Коперчук К.П., Бєлоконь О.О. Кононенко І.Р., Ползик М.І.)
- XIII Наукова конференція "Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій" 7-10 вересня 2017 р., смт. Шацьк. (участь приймали Домніч В.І., Вовченко В.Ю., Карташова Я.М., Домніч А.В., Бєлоконь О.О.)
- Науково-практична конференція студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук», 9 грудня 2017 року, м. Запоріжжя. (участь приймав Вінокуров Д.О.)
- Науково-практична конференція всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, м. Полтава, 28-30 березня 2018 р. (участь приймала Ползик М.І.)
- V Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Фундаментальні та прикладні дослідження в біології та екології», м. Вінниця, 7-8 листопада 2018 р. (участь приймали Дорохова І., Домбровський К.О., Сарабєєв В.Л.)
- ІІ Міжнародна наукова конференція «Сьогодення біологічної науки» м. Суми, 09-11 листопада 2018 р. (участь приймала Дорохова І.)
- VІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, магістрів, аспірантів і молодих учених «Ліс, наука, молодь», м. Житомир, 22 листопада 2018 р. (участь приймали Ползик М.І., Деревянко М.П., Вольтер Є.В.)
- XІІI Міжнародна конференція молодих учених «Біологія: від молекули до біосфери», м. Харків, 28 – 30 листопада 2018 р. (участь приймали Ползик М.І., Деревянко М.П.)
- VІІ Регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук», м. Запоріжжя, 15 грудня 2018 р. (участь приймали Деревянко М.П., Матвиенко А.А.)
- ХІ університетська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2018», м. Запоріжжя, 10-13 квітня 2018 р. (участь приймали Дужан Б., Ахтаніна Е.)
За результатами наукових досліджень співробітниками навчально-науково-виробничої лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища було видано наступні публікації:
- Вовченко В.Ю., Домніч В.І. Проблеми і наслідки надання у користування мисливських угідь у приватну власність. // Збірка матеріалів ІІ Міжнародної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії” 01-03 жовтня 2009 р. Запоріжжя, 2009. - С. 197-198
- Вовченко В.Ю., Петриченко В.В. Правове регулювання земельних відношень в аспекті надання у користування мисливських угідь// Збірка матеріалів ІІ Міжнародної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії” 01-03 жовтня 2009 р. Запоріжжя, 2009. - С. 198
- Петриченко В.В., Карташова Я.М. Прогнозування чисельності та щільності козулі європейської при виконанні робіт з упорядкування мисливських угідь// Збірка матеріалів ІІ Міжнародної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії” 01-03 жовтня 2009 р. Запоріжжя, 2009. - С. 209-210
- Сарабєєв В.Л., Ткач Є. В. Використання штучних нейронних мереж для пошуку прихованих залежностей зараженості азово-чорноморських кефалей (Teleostei: Mugilidae) акантоцефалою Neoechinorhinchus agilis (Rudolphi, 1819) (Acanthocephala: Neoechinorhynchidae) // Збірка матеріалів ІІ Міжнародної конференції ” Сучасні проблеми біології, екології та хімії” 01-03 жовтня 2009 р. Запоріжжя, 2009. - С. 106-107.
- Домніч В.І., Смірнова І.О. Зміни чисельності вовка на території України за 37-річний період // Збірка матеріалів ІІ Міжнародної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії” 01-03 жовтня 2009 р. Запоріжжя, 2009. - С. 193-194.
- Домнич В.И., Монахов В.Г. О необходимости управления ресурсами охотничьих животных в новых экономических условиях. // Доклады I Международной научно-практической конференцией «Состояние среды обитания и фауна охотничьих животных Евразии» (18-19 февраля 2010г.). - Москва – изд-во: М., ФГОУ ВПО «Российский государственный аграрный заочный университет» 2010. - С.86-89
- Домнич В.И., Монахов В.Г. Изменение численности волка (Canis Lupus) на западе и востоке Палеарктики Доклады I Международной научно-практической конференцией «Состояние среды обитания и фауна охотничьих животных Евразии» (18-19 февраля 2010г.). - Москва – изд-во: М., ФГОУ ВПО «Российский государственный аграрный заочный университет» 2010. - С. 82 – 85
- Домніч В.І, Смирнова І.О, Домніч А.В., Шадура А.Н, Делеган І.В. Зміна чисельності та антропогенне навантаження на оленячих і псових тварин України // Збірник науково-технічних праць – Львів: Українського державного лісотехнічного університету України. – 2010. – Вип. 20 №5 – С. 8 – 18.
- Домніч В.І., Кравцов О.А. До екологічних особливостей кабана Sus scrofa заплави Каховського водосховища. // Питання біоіндикації та екології. – Запоріжжя: ЗНУ. – 2010 Вип. 15 № 1. - С. 113-127
- Домніч В.І., Вовченко В.Ю. Статево-вікова структура популяції лані європейської (Cervus dama L.) на острові Джирилгач (басейн Чорного моря)// Питання біоіндикації та екології. – Запоріжжя: ЗНУ. – 2010. - Вип. 15 - № 1. – С. 107-112
- Домніч В.І, В`язовська А.Г., Домніч А.В., Делеган І.В., Динаміка чисельності популяції лисиці в Україні // Збірник науково-технічних праць – Львів. Науковий вісник Українського державного лісотехнічного університету України – 2010. – Вип. 20-14. – С. 22-32.
- Домніч В.І, Делеган І.В. Особливості мисливського господарства і полювання в державних лісах Словаччини. // Збірник науково-технічних праць – Львів. Науковий вісник Українського державного лісотехнічного університету України – 2010. – Вип. 20-15. - С. 14-19
- Домніч В.І, Делеган І.В., В`язовська А.Г., Домніч А.В., Вовченко В.Ю. Динаміка зміни чисельності лисиці та зайця в системі «хижак жертва». // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Біологія. - Вип. 30. – Ужгород. - 2011. – С. 1-18.
- Вовченко В.Ю. Вальдшнеп у центрі уваги // Лісовий та мисливський журнал. – 2011. – № 3. – С. 31.
- Вовченко В.Ю. Сучасний стан субпопуляцій зубра (Bison bonasus) в Україні і механізми оптимізації їх чисельності. // Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції «Збереження різноманіття тварин і мисливське господарство Росії», 17-18 лютого 2011 р., Москва, 2011 р.
- Вовченко В.Ю. Чисельність та видобуток оленячих і собачих в Україні в період соціально-економічних змін. // Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції «Збереження різноманіття тварин і мисливське господарство Росії», 17-18 лютого 2011 р., Москва, 2011 р.
- Вовченко В.Ю. Механізм визначення розміру та порядку внесення плати за користування мисливськими угіддями у відповідності до діючого законодавства України / В.Ю. Вовченко // Збірка матеріалів ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, присвяченої 25-річчю біологічного факультету», Запоріжжя, 2012. –С.449.
- Домнич В.И. Проблемы кадастрового обеспечения охотоведческой отрасли в Украине / В.И. Домнич, В.Ю. Вовченко // Збірка матеріалів ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, присвяченої 25-річчю біологічного факультету», Запоріжжя, 2012. –С.453.
- Смирнова И.О. Влияние экологической депрессии на аккумуляцию тяжелых металлов в организме волка (Canis Lupus) различных административных областях юго-востока Украины / И.О. Смирнова, В.П. Пилипчик // Збірка матеріалів ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, присвяченої 25-річчю біологічного факультету», Запоріжжя, 2012. –С.461.
- Петриченко В.В. Проблема надлишку диких копитних на природно-заповідних територіях та шляхи їх вирішення на прикладі ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Коса Обіточна» / В.В. Петриченко, А.В. Компанієць, О.О. Компанієць, С.В. Петриченко // Збірка матеріалів ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, присвяченої 25-річчю біологічного факультету», Запоріжжя, 2012. –С.485.
- Тесля О. В. Аналіз мисливської діяльності УТМР в період 2010-2011 рр. // Збірник тез доповідей Ị Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук» Запоріжжя: ЗНУ, 2012. – С.200-201
- Смирнова И.А. Изменчивость морфологических параметров тела волков (Canis lupus) юго-востока Украины в зависимости от половозрастных характеристик популяции / И.А. Смирнова, В.И. Домнич // Материалы Международной научно-практической конференции посвященной 100-летию со дня рождения основателя казахстанских школ териологии и охотоведения лауреата государственных премий СССР и КАЗССР член-корреспондента АН КАЗССР А. А. Слудского, 1-2 марта2012 г. Алмааты.- Алмааты, 2012.- С. 169-174
- Вовченко В. Е. Правовое обеспечение деятельности охотпользователей в Украине / В.Е. Вовченко, В.И. Домнич // Материалы Международной научно-практической конференции «Современные проблемы природопользования, охотоведения и звероводства» посвященной 90-летию ВНИИОЗ им. проф. Б. М. Житкова (Россия, г. Киров, 22-25 мая2012 г.), Киров, 2012. – С. 124-125.
- Вовченко В.В Почуйте нас…// Лісовий та мисливський журнал. – № 5. – 2015.- С.31
- Вовченко В.Ю. Проблеми та можливості їх вирішення, які виникають при підготовці фахівців для сталого розвитку мисливської галузі України / В.Ю. Вовченко // Збірка матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, Запоріжжя, 2015. –С.103.
- Домніч В.І., Лозицька Н.І. Особливості накопичення Pb та Cd в органах акумулянтах хижих та копитних ссавців Південо-східної частини України / В.І. Домніч // Збірка матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, Запоріжжя, 2015. –С.112.
- Лебедева Н.И., Домнич А.В., Бугло Д.А. Результативность разных способов охоты на лисицу обыкновенную степной зоны Украины/ Н.И. Лебедева // Збірка матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, Запоріжжя, 2015. –С.124.
- Лебедєва Н.І., Петриченко В.В., Компанієць А.В. Сучасний стан і перспективи розвитку природно-заповідного фонду Запорізької області / Н.І. Лебедєва // Збірка матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, Запоріжжя, 2015. –С.125.
- Петриченко В.В., Карташова Я.М. Необхідність проведення комплексних заходів з регулювання чисельності диких тварини на територіях та об'єктах природно-запсвідного фонду України / В.В. Петриченко // Збірка матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, Запоріжжя, 2015. –С.127.
- Домніч В.І., Кононенко І. Активність благородного оленя (Cervus Elaphus) в літній період та осіній періоди при високій щільності / В.І. Домніч // Збірка матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, Запоріжжя, 2015. –С.110.
- Петриченко В.В., Катиш С.В., Григор'єв М.М. Можливість проведення відлову з метою переселення та організації проведення полювання на бабака в Полтавській області / В.В. Петриченко // Збірка матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії”, Запоріжжя, 2015. –С.129.
- Лебедєва Н.І. Сучасний стан та показники динаміки природно-заповідного фонду Запорізької області / Н.І.Лебедєва, В.В. Петриченко А.В. Компанієць // Вісник Запорізького національного університету: збірник наукових праць. Біологічні науки. - Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2016. - № 1. - С. 162-169.
- Кравцов О.А., Домніч В.І., Вовченко В.Ю. Особливості живлення дикого кабана (Sus Scrofa) заплавних та степових біогеоценозів південного сходу / О.А. Кравцов, В.І. Домніч, В.Ю. Вовченко // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Біологія. - Ужгород : Говерла, 2016. – Вип. 38-39 (2015). - С.20–24
- Лебедєва Н.І. Краніологічний профіль вовка звичайного Canis lupus L. 1758(CANIDAE) південного-сходу України / Н.І. Лебедєва, В.І Домніч, А.С. Замура // Вісник ЗНУ. Біологічні науки 2017.
- Вовченко В.Ю. Законодавча євроінтеграція / В.Ю. Вовченко // Лісовий та мисливський журнал. – 2016. – № 5. – С. 26-29.
- Вовченко В.Ю. Надія галузі / В.Ю. Вовченко // Лісовий та мисливський журнал. – 2017. – № 2. – С.38-39.
- Вовченко В.Ю. Деякі складові моделі реформування галузі мисливського господарства україни у відповідності до програми «ENPI EAST FLEG II» / В.Ю. Вовченко, Я.М. Карташова // Збірник матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції присвяченої 30-річчю біологічного факультету Запорізького національного університету «Сучасні проблеми біології, екології та хімії», (Запоріжжя, 26-28 квітня 2017 р.). – Запоріжжя: АА Тандем, 2017. - С. 81-82
- Домнич В.И. Социальное поведение лани европейской на юго-востоке Украины / В.И. Домнич, А.А. Матвиенко // Збірник матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції присвяченої 30-річчю біологічного факультету Запорізького національного університету «Сучасні проблеми біології, екології та хімії», (Запоріжжя, 26-28 квітня 2017 р.). – Запоріжжя: АА Тандем, 2017. - С. 86-87
- Коперчук К.П. Особливості зміни деревино-чагарникової рослинності при великій щільності ратичних / К.П. Коперчук, О.В. Оленець // Збірник матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції присвяченої 30-річчю біологічного факультету Запорізького національного університету «Сучасні проблеми біології, екології та хімії», (Запоріжжя, 26-28 квітня 2017 р.). – Запоріжжя: АА Тандем, 2017. - С. 87-88
- Коперчук К.П. Особливості зміни деревостану під впливом ратичних на обмежених територіях / К.П. Коперчук // «Фауна України на межі ХХ-ХХІ ст. Нові концепції зоологічних досліджень», Всеукраїнська зоологічна конференція (12-16 вересня 2017 р. м. Харків): тези доповідей. – Харків, 2017. - С. 75-76.
- Бєлоконь О.О. Зміни вмісту азоту, фосфору та калію у кормах при різній щільності популяції диких копитних / О.О. Бєлоконь // «Фауна України на межі ХХ-ХХІ ст. Нові концепції зоологічних досліджень», Всеукраїнська зоологічна конференція (12-16 вересня 2017 р. м. Харків): тези доповідей. – Харків, 2017. - С. 76-77.
- Домнич В.И. Влияние погодных условий на активность благородної оленя (Cervus elaphus) в летний период / В.И. Домнич, И.Р. Кононенко // «Фауна України на межі ХХ-ХХІ ст. Нові концепції зоологічних досліджень», Всеукраїнська зоологічна конференція (12-16 вересня 2017 р. м. Харків): тези доповідей. – Харків, 2017. - С. 79-80.
- Ползик М.І. Величина та зміни зоогенного опаду диких копитних при різній щільності популяцій / М.І. Ползик // «Фауна України на межі ХХ-ХХІ ст. Нові концепції зоологічних досліджень», Всеукраїнська зоологічна конференція (12-16 вересня 2017 р. м. Харків): тези доповідей. – Харків, 2017. - С. 80-81.
- Домніч А.В. Поновлення трав’янистих біоценозів за впливу популяцій копитних з високою щільністю / А.В.Домніч, О.О. Бєлоконь, В.Ю. Вовченко, В.І. Домніч, Я.М. Карташова // Збірник матеріалів XIII Наукової конференції "Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій", (Шацьк, 7-10 вересня 2017 р.). – Львів, 2017.
Під керівництвом співробітників лабораторії, за участю студентів видано наступні публікації:
- Домніч В.І., В`азовська А.Г., Домніч А.В., Тюрінова К.Ю. Взаємне функціонування компонентів степового біоценозу пасовищного типу в місцях високої щільності диких копитних на півдні України // V Міжнародна наукова конференція ZOOCENOSIS – 2009 Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах – Дніпропетровськ ДНУ– 2009. – С. 327 – 329.
- Домнич В.И., Резник А.Ю., Домнич А.В., Пилипчик Д.И. Влияние диких копытных на растительность островных экосистем Азово-Черноморского региона Украины // Сборник института Степи Уральского отделения РАН «Степи Северной Евразии» под научной редакции члена- корреспондента РАН А. А. Чибилева. (материалы пятого Международного симпозиума)– Оренбург, 2009. – С. 290-294.
- Домнич В.И, Смирнова И.А, Шадура А.Н, Домнич А.В. Изменение численности Cervidae и Canidae под влиянием охоты и браконьерства на Украине // XXIX Международный Конгресс биологов охотоведов IUGB (17-22 августа 2009 г.) – Москва, Россия – 2009. - С. 306-307
- Домніч В.І, Ружіленко Н. С., Смирнова І.О, Домніч А.В. Особливості екології шакала звичайного (Canis aureus L.) на острові Бірючий.- Вісник Запорізького національного університету. Біологічні науки.- № 1.- 2009.- С. 40-47.
- Домнич В.И., Смирнова И.А., Вовченко В.Е., Шадура А.Н., Домнич А.В. Численность и добыча оленьих и псовых на Украине в период социально-экономических изменений // ІІІ Международная научная конференция «Сохранение разнообразия животных и охотничье хозяйство России» (19-20 февраля 2009 г.) – Москва, 2009 г. - С. 343 – 345
- Домніч В.І, Смирнова І.О, Шадура А.Н, Домніч А.В. Зміна чисельності CERVIDAE і CANIDAE під впливом полювання та браконьєрства в різні періоди існування України. Запорізький національний університет м. Запоріжжя, Україна, Управління мисливського господарства державного Комітету лісового господарства. – Львів – 2009. – 8 с.
- Домнич В.И., Вовченко В.Е., Домнич А.В. Расселение и численность благородного оленя в Азово-Черноморском регионе Украины за 80-летний период XX века. // Международная научно-практическая конференция, посвященная 600-летию установления заповедной Беловежской пущи. (17-19 сентября) – Каменюки. – Минск.- изд-во Бел. АН. - 2009. - С. 252 - 258
- Домнич В.И., Петриченко В.В., Шестопалова Т.В. Проблемы гибридизации лаек с волками и другими породами собак // Збірка матеріалів ІІ Міжнародної конференції “Сучасні проблеми біології, екології та хімії” 01-03 жовтня 2009 р. Запоріжжя, 2009. - С. 199-200.
- Петриченко В.В., Шестопалова Т.В. Охотничье собаководство Украины: прошлое, настоящее, пути развития // ІІ Международная конференция “Проблемы ведения охотничьего собаководства” (25-28 мая 2009 г.), сборник материалов ВНИИОЗ. г. Киров 2009. - С 100-103.
- В’язовська А.Г. Середовищетвірна діяльність копитних Північного Приазовья (на прикладі коси Бірючий Острів). // Збірник статтей та тез студентів «Молода наука», ЗНУ, 2009 – С. 48-50
- Домнич В.И., Резник А.Ю., Домнич А.В., Пилипчик Д.И. Влияние диких копытных на растительность островных экосистем Азово-Черноморского региона Украины. / Степи северной Евразии (Stepper of Northern Eurasia). Оренбург, 2009. С. 290-294
- Казаченко Я., Домніч В.І. Вплив копитних на запас підземної та надземної фітомаси, при великій щільності популяції. // Збірник матеріалів університетської науково-практичної конференції студентів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук». – Запоріжжя: ЗНУ, 2009. – С. 130
- Коваль К., Петриченко В.В. Вплив копитних тварин на дерев’яністо-чагарникову рослинність у рекреаційному парку ЗАЗ «Таврія» та о. Хортиця// Збірник матеріалів університетської науково-практичної конференції студентів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук». – Запоріжжя: ЗНУ, 2009. – С. 119-120.
- Смирнова И.А., Домнич В.И, Домнич А.В., Пепко В.А. Численность, возрастная характеристика и особенности гибридизации волка на Украине // Мат. Международной научной конференции «Целостность вида у млекопитающих: изолирующие барьеры гибридизации». – Петергоф: Биофак Санкт-Питербурского университета– (12-17 мая 2010 г.). - М.: Товарищество научных знаний КМК. 2010. - С. 78.
- Домніч В.І., Смірнова І.О., Нікольченко А.О. Еко-етологічні центри на ділянках мешкання вовків півдня України // Наук. Вісник Ужгород. ун–ту.- Сер. Біол.- 2010.- Вип. 29.- С. 180-186.
- Смирнова И.А., Домнич В.И, Никольченко А.А. Поведение стаи волков в выводковый период на территории антропогенных ландшафтов юга Украины // Международное научное совещание «Ресурсы позвоночных юго-восточной Европы. Сохранение и использование в условиях современной трансформации природной среды и общественных отношений» (14-17 сентября 2010 р.). - Одесса (Известия Музейного Фонда им. А.А. Браунера). - 2010., - Т. 7 - № 3-4.- С. 64-66
- Смірнова І.О., Домніч В.І., Нікольченко А.О. Вовк (Canis lupus) на території Кримського півострова // Вісник Дніпропетровського університету. Біологія. Екологія. – Вип. 18.- Т.2.- 2010.- С. 94-100.
- Тесля О.В., Петриченко В.В. Козуля європейська перспективний вид лісомисливських ресурсів // Збірка матеріалів VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, магістрів та аспірантів «Сучасні проблеми екології та геотехнологій» (том 2), 24-26 березня 2010 р. – Житомир: ЖДТУ, 2010. - С. 53-54
- Шестопалова Т.В., Петриченко В.В. Бродячі тварини в урбанізованих екосистемах. // Збірка матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук» 28 травня 2010 р. ЗНУ, Запоріжжя. -2010. – С. 197-200
- Головач О., Домніч В.І. Особливості запасів кормів трав’янистої рослинності в умовах високої щільності копитних // Збірка матеріалів II університетської науково – практичної конференції студентів та молодих учених “Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук”, 18 грудня 2010 р. ЗНУ, Запоріжжя. -2010. - С. 137
- Коваль К., Домніч В.І. Оцінка впливу копитних тварин на дерев’яністо-чагарникову рослинність у рекреаційному парку ЗАЗ «Таврія» // Збірка матеріалів II університетської науково – практичної конференції студентів та молодих учених “Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук”, 18 грудня 2010 р. ЗНУ, Запоріжжя. -2010. - С. 141-142
- Лозицька Н., Домніч В.І. Особливості впливу копитних тварин на дерев’яністо-чагарникову рослинність Азово-Сиваського національного парку // Збірка матеріалів II університетської науково – практичної конференції студентів та молодих учених “Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук”, 18 грудня 2010 р. ЗНУ, Запоріжжя. -2010. - С. 142-143
- Мітяніна Ю.С., Петриченко В.В. Управління елементарними популяціями тварин в умовах природно-заповідного фонду України // Збірка матеріалів II університетської науково – практичної конференції студентів та молодих учених “Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук”, 18 грудня 2010 р. ЗНУ, Запоріжжя. -2010. - С. 144-145
- Нос П.В., Вовченко В.Ю. Оптимізація чисельності мисливських видів копитних Полтавської області на прикладі МРТ «Кречет» // Збірка матеріалів II університетської науково – практичної конференції студентів та молодих учених “Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук”, 18 грудня 2010 р. ЗНУ, Запоріжжя. -2010. - С. 147-148
- Шестопалова Т., Петриченко В.В. Негативний вплив здичавілих собак та котів на об’єкти мисливської фауни та ветеринарно – санітарний стан мисливських угідь в Запорізькій області // Збірка матеріалів II університетської науково – практичної конференції студентів та молодих учених “Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук”, 18 грудня 2010 р. ЗНУ, Запоріжжя. -2010. - С. 151-152
- Мітяніна Ю.С., Петриченко В.В., Яцик М.О. Проблема надлишку копитних на природно – заповідних територіях. // Матеріали IV Міжнародної науково – практичної конференції студентів та молодих науковців “Наука, освіта, суспільство очима молодих”,17-18 травня 2011 р., Рівненьський державний гуманітарний університет, Рівно – 2011.
- Бєлая Ю.С. Содержание тяжелых металлов в кормах диких копытных при сильном стравливании и без него / Ю.С. Бєлая // Збірник тез III всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук» – Запоріжжя: ЗНУ, 2013.
- Остапюк О.А. Біотехнічні заходи в мисливських та природоохоронних організаціях півдня України / О.А. Остапюк // Збірник тез III всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук» – Запоріжжя: ЗНУ, 2013.
- Бородін Б.Ю. Порівняльна характеристика середо утворюючої діяльності ратичних при високій щільності популяцій / Б.Ю. Бородін // Збірник тез ІІ регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук – 2013» – Запоріжжя: ЗНУ, 2013.
- Бутова А. Динаміка, структура популяції та взаємозв’язок копитних і хижих Азово-Сиваського національного природного парку та рекреаційного парку «Таврія» / А. Бутова // Збірник тез VI університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука 2013». – Запоріжжя: ЗНУ, 2013. С. 19-21.
- Дударєв Д.В., Петриченко В.В. Порівняння темпів росту піленгаса за отолітами у нативному та інтродукованому регіоні. Актуальні питання біології, екології та хімії: електронне наукове видання [Електронний ресурс] / Запорізький національний університет. – 2014. № 1. – Режим доступу http;//sites.znu.edu.ua/bio-eco-chem-sci/ – 146 с. (с. 45 – 53).
- Бєлая Ю.С. Статевовіковий склад популяцій, особливості живлення та вмісту важких металів в кормах копитних напівострівних екосистем південної України та рекреаційного парку «Таврія»/ Ю.С. Бєлая // Збірник тез доповідей ІІІ Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук» -Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2014. С.334-335
- Євсеєва Ю.В. Визначення залежності запасів надземних кормів копитних від кліматичних умов / Ю.В. Євсеєва // Збірник тез доповідей ІІІ Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук» -Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2014. С.345-347
- Кононенко І.Р. Изменения активности благородного оленя (CERVUS ELAPHUS) в период гона на территории Азово-Сивашского национального природного парка / І.Р.Кононенко // Збірник тез доповідей ІІІ Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук» -Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2014. С.351-353
- Куліш І.М. Поведінка CERVUS DAMA під час гону на території Азово-Сиваського національного природного парку /І.М. Куліш// Збірник тез доповідей ІІІ Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук» -Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2014. С.356-358
- Лозицька Н.І. Особливості накопичення важких металів в організмах та кормах мисливських тварин на південному сході України / Н.І. Лозицька // Збірник тез VIІ університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука - 2014». – Запоріжжя: ЗНУ, 2014. Т.4 – С.62-63
- Євстаф`єва І.В. Чисельність та статево вікова належність безпритульні собаки м. Запоріжжя / І.В. Євстаф`єва // Збірник тез доповідей ІV Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук». – Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2015. – С. 228.
- Кононенко І.Р. Вплив погодних умов на активність благородного оленя (CERVUS ELAPHUS) у літній період / І.Р. Кононенко // Збірник тез доповідей ІV Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук». – Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2015. – С. 233.
- Матвієнко А.О. Екологічна характеристика поведінки лані європейської (DAMA DAMA) при високій щільності популяції на острові Бірючий / А.О. Матвієнко // Збірник тез доповідей ІV Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук». – Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2015. – С. 241.
- Никольченко В.А. Распространение и биологические особенности енотовиденой собаки на о. Бирючий / В.А. Никольченко // Збірник тез доповідей ІV Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук». – Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2015. – С. 245.
- Онишкевич Н.В. Особливості впливу ратичних при високому навантаженні на надземну та підземну рослинність АСНПП / Н.В. Онишкевич // Збірник тез доповідей ІV Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук». – Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2015. – С. 250.
- Ползик М.І. Анализ первого єтапа разложения єкскреций оленьх на о. Хортица / М.І. Ползик // Збірник тез доповідей ІV Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (з всеукраїнською участю) «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук». – Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2015. – С. 254.
- Євсеєва Ю.В. Вплив кліматичних умов на рослинність при високій щільності популяцій ратичних на території Азово-Сиваського національного природного парку / Ю.В. Євсеєва // Збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2015»: у 5 т. / Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2015. – Т. 1. – С. 133.
- Кононенко І.Р. Поведінка і активність самиць благородного оленя (CERVUS ELAPHUS) у літній період в острівних екосистемах / І.Р. Кононенко // Збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2015»: у 5 т. / Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2015. – Т. 1. – С. 148.
- Куліш І.М. Співставлення поведінки CERVUS DAMA на території азово-сиваського національного природного парку по сезонам року / І.М. Куліш // Збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2015» : у 5 т. / Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2015. – Т. 1. – С. 156.
- Кононенко И.Р. Продолжительность размножения оленьих (Cervidea) в зависимости от погодных условий в островных экосистемах Украины (Науч. рук. д.б.н. Домнич В.И.) / А.А. Матвиенко, И.Р. Кононенко // Матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, магістрів, аспірантів і молодих вчених «ЛІС, НАУКА, МОЛОДЬ-2016», присвяченої 15-річчю факультету лісового господарства, 23 листопада 2016 р. - м. Житомир: ЖНАЕУ, 2016. - С. 185-186
- Коперчук К.П. Вплив диких ратичних на деревинно-чагарникову рослинність в національному заповіднику «о. Хортиця» / К.П. Коперчук, Б.С. Хижняк // Матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, магістрів, аспірантів і молодих вчених «ЛІС, НАУКА, МОЛОДЬ-2016», присвяченої 15-річчю факультету лісового господарства, 23 листопада 2016 р. - м. Житомир: ЖНАЕУ, 2016. -С. 158-159
- Кононенко Іван Особливості зміни добового ритму шляхетного оленя (Cervus Elaphus) в острівних екосистемах протягом року (Наук. кер. Домніч В.І.) / І. Кононенко // Збірник тез доповідей V Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук» присвяченої 30-річчю біологічного факультету ЗНУ (26 листопада 2016 року) -Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2016. – C. 161-163
- Вінокуров Д.О. Вплив випасу ратичних на рослинність острівних біоценозів (Наук. кер. Домніч В.І.) / Д.О. Вінокуров // Збірник тез Науково-практичної конференції студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук» (9 грудня 2017 року, м. Запоріжжя). -Запоріжжя, 2017. – C. 35-37.
- Ползик М. Вплив зоогенного опаду ратичних на ферментативну активність грунту на природоохоронних територіях півдня України. // «Екологія»: мат. наук.-практ. конференції всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, м. Полтава, 28-30 березня 2018 р. ПолтНТУ, 2018. С. 43.
- Дорохова І., Домбровський К.О., Сарабєєв В.Л Гідробіологічні обстеження різнотипних водойм та водотоків мисливського господарства ТОВ «Престиж-о» на наявність дифілоботріїдних процеркоїдів (Сestoda: Diphyllobothriidae) // Матеріали V Міжнародної наукової конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Фундаментальні та прикладні дослідження в біології та екології» (7-8 листопада 2018 р., м. Вінниця) м. Вінниця, ТВОРИ. – 2018. – 220 с.
- Дорохова І. Спарганоз куниці лісової в умовах українського Полісся Київської області // Сьогодення біологічної науки: матеріали ІІ Міжнародної наукової конференції (09-11 листопада 2018 р., м. Суми) – Суми : ФОП Цьома С. П., 2018. – 296 с.
- Ползик М.І., Деревянко М.П. Оленеві острова Хортиця: Особливості біотопічного розподілу популяцій // Ліс, наука, молодь: матеріали VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, магістрів, аспірантів і молодих учених, 22 листопада 2018 р. – Житомир: ЖНАЕУ, 2018. – 349 с.
- Вольтер Є.В. Систематизація методів обліку чисельності ратичних (на прикладі Sus scrofa) лісостепової природної правобережної зони України // Ліс, наука, молодь: матеріали VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, магістрів, аспірантів і молодих учених, 22 листопада 2018 р. – Житомир: ЖНАЕУ, 2018. – 349 с.
- Ползик М.І. Екологічні зв’язки між гледичією колючою (Gleditsia triacanthos L.) та дикими копитними на о. Хортиця. // «Біологія: від молекули до біосфери». Тези доповідей XІІI Міжнародної конференції молодих учених (28 – 30 листопада 2018 р., м. Харків, Україна). – Х.: Видавництво ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2018. – 224 с.
- Деревянко М.П. Трав’янисті фітоценози: особливості флуктуації у весняний період при різному трофічному навантаженні в острівній екосистемі // «Біологія: від молекули до біосфери». Тези доповідей XІІI Міжнародної конференції молодих учених (28 – 30 листопада 2018 р., м. Харків, Україна). – Х.: Видавництво ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2018. – 224 с.
- Деревянко М.П. Особливості флуктуації трав’янистої рослинності за літній період при різному трофічному навантаженні. // Мат. VІІ Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук», 15 грудня 2018 р., м. Запоріжжя, 2018.
- Матвієнко А. Залежність розміщення ратичних в острівних екосистемах від температури повітря // Мат. VІІ Регіональної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук», 15 грудня 2018 р., м. Запоріжжя, 2018.
- Дужан Б., Ахтаніна Е. Методика дослідження віку та темпів росту риб сімейства кефалевих за отолітами // Матеріали ХІ університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2018», м. Запоріжжя, 10-13 квітня 2018 року. м. Запоріжжя, 2018.