У ЗНУ науковці регіону обговорили стан і перспективи європейської проектної культури в Україні

Європейська проектна культура / Всі новини сайта «Європейська проектна культура» / У ЗНУ науковці регіону обговорили стан і перспективи європейської проектної культури в УкраїніНа сьогодні в Запорізькому національному університеті значну увагу приділяють реалізації європейської програми «Еразмус+» за напрямом Жана Моне «Європейська проектна культура» (EUOPROC). Черговим важливим етапом втілення її в життя стало проведення на базі ЗНУ 11 травня засідання регіонального круглого столу «Європейська проектна культура в Україні: стан і перспективи». Співорганізатором заходу виступила Українська асоціація викладачів і дослідників європейської інтеграції.

На початку заходу проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов привітав усіх присутніх і наголосив на важливості цієї події, серед учасників якої – не лише викладачі, аспіранти та студенти ЗНУ, але й представники всіх закладів вищої освіти Запорізької області.

Проректор з наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук привітав від імені ректора Миколи Фролова всіх присутніх на заході. Він наголосив на особливому значенні, якого надають проектній діяльності в ЗНУ, адже на сьогодні це – не лише найбільший виш Півдня України, але й осередок освіти, науки і патріотичного виховання. А в планах адміністрації ЗВО – перетворення його на університет європейської зразка, де чільне місце посідає проектна діяльність, зокрема молодіжна.

Так, нещодавно у виші в рамках європейської програми «Еразмус+» за напрямом Жана Моне «Європейська проектна культура» (EUOPROC) відбулося підбиття підсумків навчального курсу «Основи європейської проектної діяльності», який вперше викладався для магістрантів біологічного факультету. За результатами прослуханого курсу магістранти захищали індивідуальні й групові проектні роботи. Як зазначила відповідальний виконавець проекту Жана Моне «Європейська проектна культура», начальник науково-дослідної частини ЗНУ Вікторія Меняйло, більшість проектних робіт студенти присвятили розбудові рідного університету. У рамках проведення засідання круглого столу Геннадій Васильчук і Вікторія Меняйло нагородили переможців конкурсу-презентації студентських проектів почесними грамотами за підписом ректора ЗНУ Миколи Фролова та цінними подарунками.

Перше місце посів індивідуальний проект Марії Ползик «Нехай буде дружба!», в основі якого – реконструкція й осучаснення скверу біля зупинки громадського транспорту «Центральний ринок». На другому місці – проект команди під керівництвом Алли Кучменко «Підвищення пріоритету ЗНУ серед іноземних студентів», який має сприяти популяризації вишу серед іноземних студентів. Третє місце посів проект, розроблений під керівництвом Вікторії Приходько «Танці у воді», спрямований на пропаганду здорового способу життя і залучення містян до заняття спортом.

Продовжилося засідання круглого столу панельними дискусіями. У рамках першої з них – «Європейський досвід проектної діяльності та його імплементація в Україні» – виступила голова правління Української асоціації викладачів та дослідників європейської інтеграції, академічний координатор проекту Жана Моне «Більш широке висвітлення європейської інтеграції у викладанні та наукових дослідженнях», член національної команди експертів із реформування вищої освіти в Україні, доцент Ірина Сікорська. У своїй доповіді «Міжнародна діяльність університету як проект» вона поділилася досвідом участі в міжнародних проектах науковців Донецького державного університету управління (м. Маріуполь).

Начальник науково-дослідної частини ЗНУ Вікторія Меняйло виступила з доповіддю «Організація проектної діяльності в університеті Масарика (Чеська Республіка), в якій розкрила основні інституційні та фінансові засади проектної діяльності чеського вишу, а також запропонувала шляхи імплементації європейського досвіду у систему вищої освіти України.

Другу панельну дискусію присвятили темі «Особливості реалізації міжнародних проектів у закладах вищої освіти України». У її рамках заслухали доповідь координатора міжнародної діяльності Бердянського державного педагогічного університету, завідувача кафедри історії та філософії, професора Ігоря Лимана «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій»: проект програми ЄС Еразмус+». Також свої доповіді презентували представники ЗНУ – академічний координатор проекту Жана Моне «Європейська проектна культура», доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, доцент Леся Жураковська («Європейська проектна культура»: модуль Жана Моне програми ЄС Еразмус+») та координатор міжнародних освітніх проектів, доцент кафедри німецької філології та перекладу, доцент Олена Тупахіна («Досвід Запорізького національного університету у реалізації міжнародних проектів: здобутки та виклики»). Учасників круглого столу неабияк зацікавили здобутки університету щодо участі в міжнародних академічних програмах та подальші перспективи розвитку цього напрямку життєдіяльності вишу. Високу оцінку присутніх отримали і представлені результати першого року реалізації проекту EUROPROC у нашому виші.

Під час підбиття підсумків засідання круглого столу Ірина Сікорська та Юрій Каганов висловили сподівання, що участь у заході була корисною для всіх науковців, розкривши їм нові перспективи проектної діяльності для представників українських вишів, і що цими знаннями вони обов’язково поділяться зі своїми колегами та студентами, заохочуючи їх до участі у проектній діяльності. Своєю чергою, присутні подякували представникам ЗНУ за інформаційний та цікавий захід, проведений на високому організаційному рівні. Вони висловили сподівання на подальшу співпрацю з вишем.

Фотогалерея
 • Програма
 • Презентації
 • Фотогалерея
 • 11.05.2018 21:53:00

  This project has been funded with support from the European Commission. The web-site information reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein. Use of web-site materials, reposting and dissemination are only for free of charge usage with obligatory reference to the source web- site: “European Project Culture”

  National Erasmus+ Office in Ukraine (EU-funded project) © Copyright 2017, All Rights Reserved |

  Hits:
  team