У ЗНУ презентували результати модуля Жана Моне «Основи європейської проектної діяльності»

Європейська проектна культура / Всі новини сайта «Європейська проектна культура» / У ЗНУ презентували результати модуля Жана Моне «Основи європейської проектної діяльності»У Запорізькому національному університеті триває реалізація європейської програми «Еразмус+» за напрямом Жана Моне «Європейська проектна культура» (EUOPROC). У її рамках двадцятого квітня відбулося підбиття підсумків навчального курсу «Основи європейської проектної діяльності», який в цьому навчальному році вперше у виші викладався для магістрантів біологічного факультету. Студенти магістратури представили на розгляд високопрофесійного журі розроблені проекти, а також отримали сертифікати, що засвідчили успішне проходження курсу.
Нагадаємо, що метою курсу стало формування проектної компетентності магістрів та аспірантів щодо розробки і реалізації дослідницьких та інноваційних проектів відповідно до норм європейської проектної культури; забезпечення їх необхідним методологічним та методичним інструментарієм щодо ефективного виконання дослідницько-інноваційних задач у майбутній професійній діяльності. Для того, аби продемонструвати, наскільки магістранти засвоїли викладений матеріал, вони мали розробити індивідуальні чи групові проекти, захист яких і слугував формою підсумкового контролю за модулем.

Рівень представлених робіт оцінювало компетентне журі у складі учасників проектної групи, викладачів модуля: проректора з науково-педагогічної та начальної роботи Олександра Гури, проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова, помічника ректора Наталії Воронової, начальника науково-дослідної частини Вікторії Меняйло й заступника декана з проектної діяльності біологічного факультету, доцента кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Володимира Сарабєєва.

На початку заходу його ведуча – координатор проекту європейської програми Еразмус+ за напрямом Жана Моне «Європейська проектна культура» в ЗНУ, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Леся Жураковська – привітала присутніх і надала слово проректору з науково-педагогічної та начальної роботи Олександру Гурі.

Олександр Іванович, звертаючись до аудиторії, наголосив, що головним завданням організаторів проекту було залучення студентів до проектної діяльності. Він зазначив, що кожна людина в Європі на сьогодні навчається механізмам самореалізації саме через проектну діяльність. Тож опанування інструментів створення таких проектів студентами ЗНУ – важливий крок до євроінтеграції вишу. «Ми раді, що випускники курсу створили різнопланові цікаві проекти. Якщо серед них будуть присвячені розбудові ЗНУ, ми знайдемо кошти на їхню реалізацію», – пообіцяв він.

Усього на розгляд журі було представлено 12 індивідуальних і колективних проектів. Так, Катерина Семенова презентувала створення на базі вишу «Майстерні спілкування», де б усіх охочих навчили професійним прийомам ораторського мистецтва й секретів самопрезентації. Аліна Борисенко й Аліна Іванова запропонували увазі присутніх проект, пов'язаний із модернізацією наукових лабораторій ЗНУ. Алла Кучменко від імені своєї проектної команди представила проект «Підвищення пріоритету ЗНУ серед іноземних студентів», який має сприяти популяризації вишу серед іноземних студентів. Ольга Гавриленко у проекті «Вікна – погляд міста» запропонувала замінити вікна з дерев’яними рамами в гуртожитках на сучасні металопластикові. Владислава Морозова представила концепцію створення на базі навчального корпусу №3 комп’ютерного центру «Планарія». Юлія Свідовська розповіла про переваги реалізації проекту «Printing office ZNU», що дозволив би розмістити в кожному навчальному корпусі копіювальний центр. Марія Ползик представила проект «Нехай буде дружба!», в основі якого – реконструкція й осучаснення скверу біля зупинки громадського транспорту «Центральний ринок». Проект, який презентувала Вікторія Приходько, «Танці у воді», спрямований на пропаганду здорового способу життя і залучення містян до заняття спортом. Цієї ж теми стосувалася презентація, представлена Іриною Ложкіною, «Runday». Організація робочого місця для практичної роботи студентів у позанавчальний час стало метою проекту «Експериментальна лабораторія первинного аналізу», представленого Надією Сидорашко. А виступ Ганни Руднєвої «Кімната відпочинку» був присвячений створенню комфортних умов для підготовки до пар і відпочинку студентів біологічного факультету. Надія Бондаренко у презентації «Light and sunrise» запропонувала для реалізації ідею використання у виші альтернативного джерела електроенергії, завдяки встановленню сонячних батарей.

Усі виступи стали приводом для активного обговорення присутніх у залі викладачів і студентів. Доповідачам поставили чимало запитань, зокрема щодо кошторису, залучення спонсорів та реалістичності реалізації цих проектів.

Також під час заходу проректор Олександр Гура і начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло в урочистій обстановці вручили студентам сертифікати про успішне проходження курсу «Основи європейської проектної діяльності» за модулем Жана Моне.

Проректор Юрій Каганов, підбиваючи підсумки проведення конкурсу, відзначив актуальність усіх представлених на розсуд журі робіт: студенти звернулися до вирішення важливих не лише для вишу, але й для міста питань. Крім того, як «плюс» проектних робіт, він зауважив їхню креативність, при цьому висловив сподівання, що в майбутньому студенти більше уваги приділятимуть реалістичності проектів та пошуку зовнішніх джерел фінансування для їхньої реалізації. Також він акцентував увагу присутніх, що прослуханий курс буде корисним у подальшій науковій діяльності студентів магістратури. Юрій Олегович подякував колегам за те, що вони були першими в цьому напрямку роботи в ЗНУ і докладали всіх зусиль, аби передати свій досвід реалізації проектів студентам.

За рішенням журі, 1 місце посів проект «Нехай буде дружба» (представляла Марія Ползик). 2 місце – у проекту «Підвищення пріоритету ЗНУ серед іноземних студентів» (доповідач Алла Кучменко), а 3 – зайняв проект «Танці у воді» (представила Вікторія Приходько).

Зауважимо, що нагородження розробників кращих проектів магістрантів біологічного факультету відбудеться 11 травня в рамках проведення Регіонального круглого столу «Проектна діяльність в Україні: стан та перспективи». Захід проходитиме в Запорізькому національному університеті в рамках реалізації міжнародного проекту EUROPROC за програмою «Єразмус+», напрямок Жана Моне.

Фотогалерея

25.04.2018 21:15:00

This project has been funded with support from the European Commission. The web-site information reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein. Use of web-site materials, reposting and dissemination are only for free of charge usage with obligatory reference to the source web- site: “European Project Culture”

National Erasmus+ Office in Ukraine (EU-funded project) © Copyright 2017, All Rights Reserved |

Hits:
team