ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ ВСТУПНИКІВ У БАКАЛАВРАТ ТА МАГІСТРАТУРУ (на сайті МОН)
Для вступу на освітній ступінь БАКАЛАВР
Для вступу на освітній ступінь МАГІСТРА

1. ПІДГОТОВКА ДО ВСТУПУ ТА ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

В чому різниця між факультетом, спеціальністю та освітньою програмою?

Відповідь: Факультет – підрозділ університету, який готує студентів за тією чи іншою спеціальністю. Спеціальність – складова галузі знань, за якою здійснюється професійна підготовка. Освітня програма – складова спеціальності. Абітурієнти вступають на освітню програму в рамках спеціальності.


Хто має право вступати на 1 курс?

Відповідь: На перший курс мають право вступати особи, які мають атестат про повну загальну середню освіту та склали предмети ЗНО в 2017, 2018 або 2019 роках, відповідні до освітньої програми, на яку абітурієнт бажає вступати. Але сертифікати ЗНО з іноземної мови приймаються лише за 2018 та 2019 роки. Окрім цього, Правилами прийому до ЗНУ в 2019 році передбачені категорії, які мають право не здавати ЗНО.


Як вступити на 2 або 3 курс?

Відповідь: На 2 або 3 курс мають право вступати особи, які мають диплом молодшого спеціаліста або диплом про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень). Такі абітурієнти можуть вступити на будь-яку спеціальність, за умови складання фахового випробування. Але, при вступі на спеціальність 051 Економіка, 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа і страхування, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, окрім фахового випробування, необхідно скласти ЗНО з української мови та літератури (приймаються сертифікати 2017, 2018 та 2019 років).


Як мені дізнатись, які ЗНО необхідно здавати, щоб вступити до ЗНУ?

Відповідь: Інформацію стосовно предметів ЗНО, які вступники здають на певну спеціальність, можна дізнатись на сайті Приймальної комісії на сторінці «Сертифікати ЗНО», зателефонувавши до Приймальної комісії, або прочитавши на стендах біля університету.


Я закінчив школу 20 років тому. Що мені необхідно для того, щоб вступити на 1 курс?
Відповідь: За Правилами прийому до ЗНУ КОЖЕН вступник повинен здавати Зовнішнє незалежне оцінювання, незалежно від віку та терміну закінчення школи, за умови, що ви не маєте вищої освіти. Для вступу необхідно мати весь пакет документів, зокрема, атестат про повну загальну середню освіту та сертифікат ЗНО.


Я отримав диплом бакалавра (спеціаліста, магістра), але хочу вступати в магістратуру за іншою спеціальністю. Що мені необхідно зробити?

Відповідь: Ви можете вступити на будь-яку спеціальність на освітній ступінь магістра за умови складання трьох вступних випробувань: з іноземної мови, додаткове вступне випробування та фахове вступне випробування. При вступі на спеціальності 032, 033, 051, 052, 053, 054, 061, 071, 072, 073, 075, 076, 121, 122, 242, 281, 291 необхідним є складання ЗНО з іноземної мови (замість вступного випробування з іноземної мови), а для спеціальності 081 Право, окрім іноземної складається ЗНО з права. Проте, якщо Ви плануєте вступ на будь-яку спеціальність (окрім 081 Право) та маєте диплом спеціаліста або магістра Ви можете не складати ЗНО з іноземної мови, за умови подання документів в період з 17 по 25 червня.


Я громадянин України, але закінчив школу в іншій країні. Скажіть, будь-ласка,чи можу я вступати до ЗНУ?

Відповідь: Так, ви маєте право вступати до ЗНУ із закордонним атестатом про повну загальну середню освіту.

2. ПИТАННЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ

Чи потрібно копії документів завіряти у нотаріуса?

Відповідь: Усі копії документів засвідчуються за оригіналами Приймальною комісією Запорізького національного університету, або в установленому законодавством порядку. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.


Який прохідний бал на бюджет?

Відповідь: Прохідний бал залежить від багатьох факторів: кількості бюджетних місць, кількості вступників на обрану спеціальність та їх балів, ї пріоритету заяв. Тому, враховуючи вищезазначене, важко назвати прохідний бал на бюджет, адже така статистика не ведеться.


Що таке творчий конкурс?

Відповідь: Творчий конкурс – це форма вступного випробування, метою якого є перевірка та оцінювання здібностей особи до творчої діяльності за спеціальностями галузей знань. В ЗНУ творчий конкурс здають вступники, які хочуть стати студентами спеціальностей: «фізична культура і спорт», «сценічне мистецтво», «дизайн».


Хто має право здавати вступні іспити на 1 курс і не здавати ЗНО?

Відповідь: Брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у Запорізькому національному університеті мають право особи, які зазначені в пунктах 8.3, 8.4, 8.5, 8.6, 8.7 розділу VIII Правил прийому до ЗНУ у 2019 році.


Якщо я перший здам документи, то обов’язково стану студентом?

Відповідь: День подання документів та місце в черзі не мають жодного значення у визначенні рейтингу абітурієнта.


Що таке електронна заявка? Яка гарантія, що вона дійде до ЗНУ? Як дізнатись, що Приймальна комісія її обробила?

Відповідь: Електронна заявка – це альтернатива подання звичайної заявки. Перевага її в тому, що немає необхідності їхати особисто до ЗНУ та подавати документи. При поданні заявки в електронному кабінеті є позначка «Заява зареєстрована у ЗВО». Це означає, що ми її отримали і обробимо протягом доби.


Як я дізнаюсь, коли мені приходити на творчий конкурс?

Відповідь: дату творчого конкурсу можна дізнатись з графіку, який ви можете знайти на сайті та на стендах ЗНУ, а також спитати у методистів-консультантів Приймальної комісії.


Я подав електронну заявку, але маю ще здавати творчий конкурс. Як мені дізнатись, коли приїжджати на нього?

Відповідь: У Вашому електронному кабінеті, після обробки заяви на вступ фахівцями Приймальної комісії, з’явиться коментар з датою та часом творчого конкурсу.


Чи можу я змінити пріоритет заяви протягом вступної кампанії?

Відповідь: Згідно Умов прийому до ЗВО України та Правил прийому до ЗНУ, абітурієнт не може змінювати пріоритет заяв.

3. ЗАРАХУВАННЯ ВСТУПНИКІВ ТА НАДАННЯ СТАТУСУ СТУДЕНТА

Як я дізнаюсь, що зарахований до ЗНУ?

Відповідь: Приймальна комісія ЗНУ у визначені строки оприлюднює на сайті Приймальної комісії та на стендах університету списки зарахованих вступників.

4. ІНШІ ПИТАННЯ

Чи є у вас в ЗНУ військова кафедра?

Відповідь: Військової кафедри, як структурного підрозділу, у ЗНУ немає. Але наші студенти мають можливість навчатись на військовій кафедрі ЗНТУ.

Де я можу дізнатись інформацію про Гуртожитки ЗНУ?

Відповідь: Інформацію про гуртожитки ЗНУ Ви можете побачити у Правилах прийому до ЗНУ, а також на сайті університету за посиланням.