Команда Tempus взяла участь у тренінгах ГО «Інша Освіта»

Tempus / Всі новини сайта «Tempus» / Команда Tempus взяла участь у тренінгах ГО «Інша Освіта»
У творчій та доброзичливій атмосфері пройшли три дні (26-28 листопада 2021 р.) тренінгів «(А)політичне: пам’ять у тканині міста», організованих громадською організацією «Інша освіта» спільно з фондом ім. Генріха Бьолля. Від команди проєкту JMM TEMPUS участь у заході взяла Ольга Маклюк як викладачка модулю, безпосередньо пов’язаного з тематикою тренінгу.У творчій та доброзичливій атмосфері пройшли три дні (26-28 листопада 2021 р.) тренінгів «(А)політичне: пам’ять у тканині міста», організованих громадською організацією «Інша освіта» спільно з фондом ім. Генріха Бьолля. Від команди проєкту JMM TEMPUS участь у заході взяла Ольга Маклюк як викладачка модулю, безпосередньо пов’язаного з тематикою тренінгу.

До критичного осмислення минулого в сучасній Україні через кейс міста були запрошені не тільки мешканці Запоріжжя, а ї представники інших міст: Києва, Кам'янець-Подільська, Херсону, історики, представники громадських організацій, екскурсоводи культурні менеджери, які працюють з пам’яттю, історичною спадщиною, публічною історією. (Семінар "(А)політичне: пам'ять у тканині міста" у Запоріжжі)

У форматі дискусійних майданчиків, мозкового штурму, саморефлексії обговорювались питання: політика пам’яті в Україні – яка вона? Яка роль децентралізації у роботі з минулим в місті Запоріжжя та громадах? Як реалізовується політика пам’яті на місцях (на прикладі Запоріжжя)? Які історичні події/періоди актуалізовані у місті, а які ні та чому?

Учасники семінару визначили актуальні потреби репрезентації, комеморації, рефлексії минулого в Запоріжжі та Україні. Проаналізували методи репрезентації та комеморації минулого на прикладі Запоріжжя (це була не просто прогулянка по Олександрійському району міста Запоріжжя, а реальна робота з маркерами минулого у місті). Кожна команда семінару створила мапу можливих форматів та методів роботи з минулим в площині міста. Визначили переваги та обмеження публічної історії як методу. Провели екосистемний аналіз: стейкхолдери у роботі із минулим та політикою пам’яті в Запоріжжі.

Щиро вдячні колегам з ГО «Інша освіта» за неоціненний досвід!

01.12.2021 08:31:00