Модераторкою заходу виступила керівниця проєкту, асоційована професорка з публічної історії Корнелія Конзал. Проблеми війни та миру, міжнародних конфліктів та їх вирішення розглядались на прикладі України. Враховуючи велику кількість викладачів, студентів з Запоріжжя та регіону, була запропонована для обговорення тема: «Запоріжжя: життя та робота біля лінії фронту». Захід носив публічний характер і був спрямований на інформування освітянської спільноти Білефельдського університету щодо подій та впливів сучасної російсько-української війни на Запоріжжі.
Спікерками від Запорізького національного університету виступили: професорка факультету іноземної філології, учасниця команди TEMPUS Олена Тупахіна, слухачки курсу «Європейська політика пам’яті» - аспірантка Ольга Бойко та магістрантка Катерина Каплун з факультету історії та міжнародних відносин, аспірантка факультету журналістики Крістіна Бут; а також аспірантка факультету біології Людмила Макеєва.
Говорили про окупацію Запорізької області, наслідки обстрілів населених пунктів, проблеми біженців з тимчасово окупованих територій регіону. Окремо звернули увагу німецької аудиторії на екологічні та соціальні проблеми, що виникли в результаті руйнування росіянами Каховської ГЕС. Розповіли про супротив мешканців міст російській окупації на прикладі Мелітополя. Окремо розкрили роботу медиків на війні та актуалізували питання Запорізької атомної станції.
Емоційно чутливими для всіх стали особисті історії тих, хто пережив окупацію та втратили домівки. Ольга Бойко розповіла про прифронтовий Оріхів, Катерина Каплун - про рідне село Нестерянку, яке на початку війни було окуповано російськими військами. Щемливі і водночас насичені фактами доповіді яскраво розкривали, яким було життя в цих населених пунктах до лютого 2022 року, і яким воно стало через війну.
Своїми враженнями від заходу поділилася одна із спікерок, випускниця курсу TEMPUS 2022 року Катерина Каплун: «Вчора, 13 липня, мала за честь бути спікером у девʼятій сесії «Peace & Conflict Talk» університету Білефельду, Німеччина. Під час виступу перед німецькими та українськими викладачами і колегами розповідала про рідне село Нестерянка. Не змогла не згадати наше чудове мирне життя до вторгнення росії в Україну в 2014 році. Розповіла про наших мужніх воїнів та відважних волонтерів, що всі роки забезпечували наш спокійний сон.
Події після 24 лютого 2022 року, на жаль, досить насичені, криваві, важкі. Всього і не розкажеш. Завдяки допомозі нашої старости та жителів села отримала так багато фото, що проілюстрували умови життя в окупації. Розповіла про особистий біль - втрату бабусі та рідної домівки.
Німецькі колеги були досить розчулені, висловлювали слова підтримки та пообіцяли допомогу.
Вже сьогодні, 14 липня, стаття про нашу рідну Нестерянку вийшла в німецьких щоденних газетах. Зокрема, в «Neue Westfälische» та «Westfalen-Blatt». Віримо в перемогу та чекаємо скорішого визволення малої Батьківщини».