header images

Студентська наука

Наукове товариство студентів та аспірантів факультету соціальної педагогіки та психології активно займається науковою діяльністю. Студенти факультету долучаються до нього та беруть участь у багатьох заходах, які організовують активісти. Вони займаються не лише безпосередньо науковою діяльністю, а й беруть участь у соціальних проектах та акціях. Ведуть просвітницьку діяльність на факультеті щодо наукової діяльності серед першокурсників.

Наукове товариство студентів та аспірантів факультету соціальної педагогіки та психології має структуру відповідно складу Ради НТСА факультету.

Основні напрями діяльності НТСА факультету СПП:

 • робота наукових гуртків;

 • випуск газети “Психологічні реалії";

 • діяльність "Психологічного клубу";

 • діяльність психолого-педагогічного кіноклубу “ІНСАЙТ”;

 • проведення форумів і круглих столів;

 • участь у конференціях.

Основні цілі НТСА факультету СПП:

 • залучення студентів факультету до роботи гуртків, круглих столів і конференцій;

 • інформування студентів факультету про наукові заходи в університеті й інформування інших факультетів щодо роботи НТСА СПП;

 • популяризація психології серед студентства ЗНУ для налагодження продуктивної праці з іншими факультетами й організаціями;

 • проведення спільних круглих столів і конференцій для впровадження психології в інших науках і створення обєднаних проектів;

 • організація традиційних наукових заходів факультету.

З початку цього навчального року НТСА факультету провело чимало заходів.

10 жовтня 2013 року на факультеті для студентів 1 курсу традиційно  проведено презентацію наукового товариства студентів та аспірантів. Організаторами заходу виступили активісти НТСА СПП. З вітальним словом до присутніх звернулася кандидат психологічних наук, керівник студентської науки на факультеті Грандт Вікторія Вікторівна, яка розповіла першокурсникам про особливості науково-дослідної роботи. Презентували діяльність товариства на факультеті - голова НТСА СПП Пятник Оксана та її заступник Свириденко Катерина. Під час заходу студенти дізналися про основні аспекти діяльності НТСА, структуру керування, принципи та пріоритетні завдання в роботі. За результатами заходу велика кількість студентів виявила бажання долучитися до наукового товариства та отримувати інформаційну електронну розсилку.

 22 жовтня 2013 року відбулося засідання психологічного клубу на тему «Написання курсової роботи: вимоги, нормативи, правила». Учасниками круглого столу стали студенти-психологи 2 курсу. Організаторами заходу виступили голова НТСА Оксана Пятник та активісти наукового товариства. У ході засідання психологічного клубу розглянуто такі питання:

 • правила та норми оформлення курсової роботи;

 • етапи організації та проведення наукового дослідження;

 • особливості вибору методів і методик у залежності від цілей наукової роботи;

 • способи самоорганізації та підвищення науково-дослідницької активності студентів.

За результатами проведення психологічного клубу другокурсники дізналися про основні проблеми, з якими вони можуть зіткнутися під час написання наукових робіт, а активні студенти отримали сертифікати про участь у заході. Дякуємо за допомогу в організації та проведенні заходу кандидату психологічних наук, доценту кафедри практичної психології Калюжній Євгенії Миколаївні!

30 жовтня 2013 року проведено засідання круглого столу на тему: «Можливості кредитно-модульної системи навчання» для студентів-психологів 1 курсу. Ведучі заходу, доцент кафедри практичної психології Калюжна Є. М. та голова НТСА СПП Пятник Оксана, обговорили зі студентами основні питання, що стосуються таких категорій як «модуль» і «кредити». Студентка 1 курсу Наталя Козюра підготувала доповідь щодо переваг і недоліків кредитно-модульної системи й описала ситуацію в Україні. Загалом захід був досить плідним для першого курсу і допоміг їм розібратися у відчутно відмінній від шкільної системі нарахування балів.

/pp/ntsa1.jpg /pp/ntsa.jpg /pp/ntsa2.jpg

 26 листопада  2013 року учасники НТСА факультету СПП разом із членами "Ліги студентів асоціації правників України" та студентами юридичного факультету провели сумісний круглий стіл із питань корпоративної культури. Організатором круглого столу виступив голова "Ліги студентів АПУ" Іван Шумейко. Свої доповіді щодо корпоративної культури в психологічному аспекті презентували голова НТСА факультету СПП Пятник Оксана й Некрасова Єлизавета, які в доступній і науково обґрунтованій формі розповіли про види, завдання та психологічні особливості корпоративної культури. З доповіддю також виступив Владислав Білокур, який розповів про особливості корпоративної культури саме в юридичній практиці. Також освітлено ситуацію в Україні й проблемні питання корпоративної культури загалом. Було розгорнуто активну дискусію щодо представлених питань, але оскільки ліміт часу обмежений, учасникам нічого не залишалося, як зробити висновки та прийняти до відому отриману інформацію. НТСА факультету СПП завжди готовий до співпраці та дякує членам "Ліги студентів АПУ" за запрошення, а також має надію, що співпраця буде продовжуватись.

Наукове товариство виконало значний обсяг роботи й не збирається зупинятися на досягнутому. Наразі є велика кількість проектів, які повинно впровадити на факультеті та за його межами:

 • місячник проти гендерного насильства (листопад – грудень, 2013);

 • круглий стіл «Актуальні проблеми психології в юридичній практиці» (грудень, 2013);

 • круглий стіл «ВІЛ-СНІД: погляд у майбутнє» (грудень, 2013);

 • круглий стіл «Психологічні аспекти працевлаштування» (грудень, 2013);

 • круглий стіл “Сучасні техніки арт-терапії” (лютий, 2014);

 • засідання психологічного клубу на тему: «Психологічні травми дітей – помилки батьків» (лютий, 2014 );

 • ІV Форум із медіапсихології (березень, 2014);

 • Форум-2013, присвячений проблемам ґендерної нерівності (березень, 2014);

 • круглий стіл «Психологічний супровід студентів-першокурсників у навчальному закладі» (квітень, 2014);

 • університетська науково-практична конференція студентів і молодих учених «Молода наука» (квітень, 2014).

Науковці факультету СПП будуть продовжувати вести активну роботу, вони завжди готові до нових звершень і нових людей, які внесли б свої креативні ідеї в наукову роботу факультету. НТСА факультету СПП також готове до всебічної співпраці поза межами факультету, яка б принесла користь не лише університету, а й соціуму.

 вгору
 

Контакти:

Декан факультету:
Ольга Вікторівна Пономаренко, кандидат педагогічних наук, доцент.

Деканат: вул. Гоголя, 118 (8 корпус), каб. 212

Тел.: +38 (0612) 62-41-02, 62-14-27.