Психологічна служба в ЗМІ

Телефон довіри:

15-84

з 9:00 до 21:00

Запорізький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

224-70-09

css@ukrpost.ua

www.ssm.zp.ukrtel.net


Цитата дня
Головна
Співробітники
Діяльність
Документи
Студентам
Методична скарбничка
Контакти
Запорізький національний університет
Відділ виховної роботи ЗНУ

Оголошення

Телефонуй: 14-06; 228-76-48

Приходь: корпус №6, кабінет 226

Пиши: loranetkal@gmail.com

Шкода від алкоголю

Психологічна служба ЗНУ / Всі новини сайта «Психологічна служба ЗНУ» / Шкода від алкоголю

Всі новини Куратору

Сьогодні будь-який лікар-фахівець прекрасно знає, наскільки страшною є шкода алкоголю. Так, МОЗ регулярно попереджає. Правда не дуже голосно. А між тим шкода дійсно наноситься просто страшна. Адже сьогодні спиртним зловживають не тільки дорослі чоловіки, але й жінки, і навіть підлітки. Вже правилом гарного тону стало з'явитися в компанії з пляшкою пива, банкою енергетичного напоя або просто легким запахом перегару. Народ дійсно деградує при повному потуранні уряду та МОЗ. Адже багато хто з цих людей рішуче відмовилися б від спиртного, якби дізналися більш детально про шкоду алкоголю. Саме про це можна дізнатися з цієї статті.

Шкідливий вплив алкоголю на організм людини

Алкоголь завдає страшний удар по всьому організму людини. Печінка, серце, мозок, статева система - все це отримує найсильніший удар при вживанні спиртного. Але почати слід по порядку.

Як конкретно діє спиртне на людину? Що стає причиною приємного розслаблення? Чому всі проблеми відступають, досить випити всього пару-трійку чарок горілки або коньяку? Чи існує взагалі шкода алкоголю або ж це лише обман?

Як відомо, спирт є прекрасним розчинником. Для перевірки візьміть чарку спирту і покладіть в нього на ніч шматок сала та вранці переконаєтеся в цьому особисто. Отже, коли горілка, коньяк, вино чи інший напій, що містить спирт, потрапляє в шлунок людини, частина його потрапляє в кров. В результаті цього еритроцити, що займаються транспортуванням кисню в організмі людини, втрачають свою жирову змазку - вона просто розчиняється. Зазвичай вона дозволяє їм прослизати повз один одного, успішно виконуючи свою функцію. Але коли жирова змазка втрачена, клітини при контакті вже не прослизають мимо, а злипаються. Коли разом з'єднується 6-10 еритроцитів, виходить щось віддалено нагадує гроно винограду. Звичайно, в артерії або вени ця «гроно» легко пройде. А от коли вона потрапляє в капіляри, через які еритроцити потрапляють до нейронів мозку, починаються складності. Капіляр має розмір, що дозволяє пройти тільки одному еритроцити. Що ж відбувається, коли туди потрапляє гроно? Правильно, капіляр забивається. Нейрон не отримує кисень і гине. Коли нейрони гинуть десятками і сотнями тисяч людей і відчуває почуття розслабленості - всі проблеми відходять на другий план. Ось тільки чи варто того ця розслабленість? Вже на цьому прикладі стає зрозуміло, який шкоду алкоголю для мозку.

Шкода алкоголю для мозку

Алкоголь сприяє закупорці судин і це призводить до формування аневризм (дефект стінки судини, вибухне яке рветься під тиском крові і кров надходить у речовину мозку, так утворюється геморагічний інсульт Смертність від геморагічного інсульту становить 70-80%, тих хто виживає важко назвати людьми. - це рослини, не здатні до пізнавальним функцій і самообслуговування) - шкода алкоголю для мозку

Не менш страшний удар наноситься і по всьому іншому організму. Той же широко відомий цироз печінки відбувається саме через посиленого споживання спиртного. А крім того - близько шестисот тисяч осіб на рік на території Росії гине від хвороб пов'язаних з вживанням спиртного. Та й просто, вживання спиртного скорочує життя людини в середньому на 5-15 років, залежно від особливостей організму людини і інтенсивності вживання. Так що варто всерйоз задуматися - що ж краще, випити горілочки під закуску з друзями з приводу і без або ж прожити зайві 10 років, не страждаючи від численних хвороб в останні роки життя.

Шкода алкоголю на організм підлітка

Ще більш страшної шкоди алкоголь робить для підлітків. Як вже говорилося вище, спиртне ефективно вбиває організм дорослого, зміцнілого людини. Що вже говорити про підлітків, чий організм не встиг зміцніти. Саме в підлітковому віці організм найбільш вразливий - повним ходом йде перебудова організму дитини в організм дорослої людини. І в цей момент по ньому наноситься страшний удар. Звичайно, в цьому випадку шкода алкоголю стає ще більш помітним і страшним. Наприклад, печінка в цьому віці має більш високу пропускну здатність, а крім того її структура не встигла зміцніти. У результаті захворювання печінки можуть бути викликані ліченими грамами спиртного. В цілому ж алкоголь, будь то горілка, вино чи пиво, наносять удар по всьому дитячому організму - печінку, нервова система, мозок, дихальні шляхи, зниження імунітету і швидке перетворення в запійного алкоголіка - ось доля дітей, яким батьки в дитинстві не зуміли доступно пояснити чому ж страшно будь спиртне. Так що всерйоз задумайтеся - чи так малий шкоду алкоголю для підлітків, як прийнято вважати чи ж варто зробити певні кроки вже сьогодні, щоб подарувати своїй дитині здорове і щасливе життя?

Шкода алкоголю для жінок

Можна годинами говорити про шкоду алкоголю для чоловіків. Але ще більш страшний ефект спиртне впливає на організм жінки. Широко відомо, що жінки значно швидше переходять зі стадії «помірно питущих» в клан алкоголіків. Але навіть не це є найстрашнішим шкодою алкоголю. Насправді шкода алкоголю для жінок криється ще й в іншому. Все-таки практично будь-яка здорова жінка це майбутня мати. Рано чи пізно в ній прокидаються материнські інстинкти. От тільки нерідко вони прокидаються занадто пізно і молода жінка вже встигає наробити стільки помилок, що шкодувати про них їй доведеться до кінця життя.

Тут слід більш детально розповісти про механізм дії спиртного на організм людини. Як же воно діє на жінок? Щоб зрозуміти це слід взяти шкоду алкоголю для чоловіків і додати до нього високу ймовірність народження дітей-інвалідів.

Дійсно, спирт, потрапляючи в організм жінки, розноситься кров'ю до всіх органів. Удар наноситься по мозку, печінки та інших життєво важливих органів, як говорилося вище. Але крім того спиртне потрапляє в статеву систему. І тут починаються принципові відмінності. Якщо насіння чоловіки оновлюється за кілька місяців, то жінка отримує запас яйцеклітин один на все життя. І попадання спиртного в цей запас напевно зашкодить хоча б частину з них. Дійсно чимале здивування викликає дивне твердження - хвора дитина народився через те, що жінка випила пристойну дозу спиртного за двадцять років до його народження. Містика? Нісенітниця? Дурість? На жаль, медичний факт. Просто спирт знівечив клітку, яка визріла і була запліднена через десятки років. Так що, якщо говорити про шкоду алкоголю для жінок, про цей бік шкоди слід згадувати в першу чергу.

Як уникнути шкоди алкоголю

Зрозуміло, у кожної людини яка читає цю статтю виникає питання - як же можна уникнути або хоча б знизити шкоду алкоголю для людини? Відповідь тут дивно проста - відмовтеся від спиртного. Цілком, назавжди і прямо зараз. Комусь це здасться диким і неймовірним - як можна відмовитися від пива, горілки та вина? Проте тисячі людей в нашій країні і мільйони людей у всьому світі живуть абсолютно не торкаючись до спиртного. І живуть, треба відзначити, значно довше і щасливіше.

Щоб усвідомити це слід оцінити шкоду алкоголю в цифрах. Чим нагороджує спиртне своїх вірних прихильників? Всього 30 грам спирту в день (дві чарки горілки або півтори пляшки пива) дарують людині вірний цироз печінки. Жінкам достатньо і третини від цієї порції. Небезпека інфаркту зростає на 45 відсотків. Ураження коронарних судин - на 48 відсотків. Інфаркт зі смертельними наслідками - на 37 відсотків. Так чи варто випивати ці дві чарки, сплачуючи за це роками життя?

Якщо вам недостатньо цього, варто трохи копнути історію. Дивно точно збігаються два показники - кількість суїцидів на 100 000 чоловік і кількість випитого спиртного. Крім того збільшення споживання спиртного в країні супроводжується сплеском кримінальної активності. Зрозуміло, збільшується і кількість хворих, які помирають від десятків хвороб, пов'язаних з дією спиртного на організм людини.

Багатьох людей цікавить шкоду алкоголю і пива. На жаль, але в свідомості більшості людей пиво не асоціюється з алкоголем - це просто охолоджуючий напій. Але це не так. Він також містить чимало спирту, а так як споживається пиво не чарками, а пляшками, то й ефект на організм виявляється дійсно страшний. Причому тут страшний не тільки сам спирт і сивушні масла, але і гормон естроген, що міститься у хмелі. Саме через нього багато чоловіків втрачають силу волі, розпливаються, набувають пивне черево.

Звичайно, шкода алкоголю і потенція також пов'язані нерозривно. А точніше - шкода алкоголю для здоров'я людини та імпотенція. Зрозуміло, перенасичення чоловічого організму жіночим гормоном знижує статеву активність і потяг до протилежної статі. Тому немає нічого дивного в тому, що багато алкоголіки зі стажем страждають і проблемою імпотенції. Або не страждають? Дійсно, більшості з них уже все одно. Вони не замислюються про подібні речі. Їх цікавить лише одне - де дістати випити. Чи хочете ви такого життя? Або ж ви вважаєте що шкода алкоголю для людини не варто того сумнівного задоволення, яке він приносить?

Корисні посилання

23.04.2012 09:13:00

Copyright © 2012 Запорізький національний університет