Психологічна служба в ЗМІ

Телефон довіри:

з 9:00 до 21:00

Запорізький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

224-70-09

css@ukrpost.ua

www.ssm.zp.ukrtel.net

Співробітники
Діяльність
Методична скарбничка
Запорізький національний університет
Відділ виховної роботи ЗНУ

Телефонуй: 14-06; 228-76-48

Приходь: корпус №6, кабінет 226

Пиши: loranetkal@gmail.com

Боїшся іспитів? Практичні поради для тих хто здає сесію!

Психологічна служба ЗНУ / Всі новини сайта «Психологічна служба ЗНУ» / Боїшся іспитів? Практичні поради для тих хто здає сесію!

Всі новини Студенту

Страх тільки на перший погляд здається шкідливою емоцією. Протягом мільйонів років еволюції страх не раз рятував життя нашим предкам. Але в сучасному житті страх дуже часто заважає нам досягти того, чого ми хочемо. Хоча буває, що і допомагає - наприклад, вчасно сісти за підручники перед іспитом.

Як подолати страх, як ефективно розподілити свої сили при підготовці до іспиту? Що потрібно робити перед іспитом, а що не варто?

Відповіді на ці питання - нижче.

Режим дня під час сесії

1.Сон - вічна проблема студента. Намагайся не вчитися за рахунок сну - сон потрібен для того, щоб мозок «перетравлював» інформацію. Особливо важливо виспатися в останню ніч - кмітливість під час іспиту важливіша, ніж ще кілька вивчених параграфів.

2.Дуже важливо робити невеликі перерви для фізичного навантаження - неважливо, чи буде це пробіжка в магазин, п'ять хвилин танців під музику або банальна розминка-фіззарядка. Це теж покращує роботу мозку.

3.Поміркуй заздалегідь про своє харчування, про можливість часто перекушувати. Лікарі встановили, що харчуватися при посиленій розумовій діяльності краще 4-5 разів на день. Не варто зловживати енергетичними напоями та кофеїном, а от вітаміни перевантаженії нервовій системі просто необхідні.

Правильно зроблене самонавіювання - шлях до успіху

Уявіть собі, що готується до постановки рекламний фільм, присвячений нещодавно створеним лікам, що активізують пам'ять, увагу, надають впевненість у собі й повністю позбавляють людину страху. Вам запропонували знятися в кінопробах. Згідно зі сценарієм ви випиваєте цю чудову пігулку. Після чого граєте роль людини, яка повністю впевнена в собі, в неї все виходить так, як вона цього забажає ».

«Програйте» в своїй уяві картину успішного складання іспиту двома способами: перший раз, бачачи себе з боку (як ніби ви бачите відеофільм про людину, що складає іспит на 100 балів), а другий раз - безпосередньо (як ніби ви бачите всю ситуацію власними очима.) Обидва способи бажано подумки прокрутити в голові по 3 рази.

Ніколи не кажи «ніколи»

Якщо ти хочеш налаштувати себе на успіх, не варто вживати фрази, що містять частку «не» - «я не боюся», «я не буду хвилюватися». Щоб твоя підсвідомість виконала твій наказ, формулюй по-іншому, без «не»: «Я буду сміливим», або «Я успішно здам іспит!» Або «Коли я підходжу до столу екзаменатора, то відчуваю впевненість в собі!» Або «Голова працює чітко! Пам'ять ясна, я все можу згадати! » Або « Майбутнє обіцяє мені тільки хороше! Я з надією дивлюся вперед!». Такий наказ діє ефективніше, якщо його повторити 10 разів, а потім потягнутися, різко видихнути і встати.

Планування - запорука успіху!

Постарайся рівномірно розподілити по днях, що залишилися матеріал, який необхідно вивчити. Останній вечір перед екзаменом варто залишити в резерві.

Якщо вам не підходять стандартні рекомендації, якщо виникають питання і необхідно щось змінити в житті - приходьте на індивідуальну консультацію

19.04.2012 15:55:00