Психологічна служба в ЗМІ

Телефон довіри:

з 9:00 до 21:00

Запорізький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

224-70-09

css@ukrpost.ua

www.ssm.zp.ukrtel.net

Співробітники
Діяльність
Методична скарбничка
Запорізький національний університет
Відділ виховної роботи ЗНУ

Телефонуй: 14-06; 228-76-48

Приходь: корпус №6, кабінет 226

Пиши: loranetkal@gmail.com

Як поводите себе у натовпі?

Психологічна служба ЗНУ / Всі новини сайта «Психологічна служба ЗНУ» / Як поводите себе у натовпі?

Всі новини Студенту

Як уникнути осінньої депресії?

Ось і закінчилося тепле бабине літо. Тепер попереду сезон дощів і сіре небо, яке перетікає в сірий настрій. Втім, у сезонного розладу є і плюси: його можна перемогти самостійно, без вживання антидепресантів і тривалих консультацій у психотерапевта. Дещо ви можете зробити, не чекаючи, поки поганий настрій накриє вас з головою. Профілактика – краще лікування, і починати варто сьогодні.

1. Припиніть працювати вночі! Нічна робота знижує рівень серотоніну і спричиняє психологічну ізоляцію. Восени потрібен інший режим – більш здоровий і спокійний.

2. Ніщо так не допомагає в боротьбі з поганим настроєм, як фізична активність. Спорт не тільки робить нас здоровими, але також сприяє виробленню гормону щастя і вихованню самодисципліни.

3. Восени все більш не вистачає сонечка та його світла. Сонячне світло впливає на кількість серотоніну – гормону, який відповідає за радість і щастя. Тому світлова терапія при сезонних розладах працює і дає хороші результати. Яскраве освітлення і більше сонячного світла можуть підняти настрій. Замініть всі лампочки в будинку на більш потужні, розсуньте всі штори, повісьте на стіну яскравий сонячний плакат або календар, або свою фотку з останньої відпустки і радійте!

4. Наповніть кімнату запахами, які підвищують настрій. Це можуть бути аромосвічки, палички або скоринки апельсину, хвоя – все, що вам подобається.

5. Усміхайтеся! Спочатку доведеться себе змушувати, але як тільки ви побачите, що ваша усмішка піднімає настрій іншим, що вам радісно відповідають на вашу посмішку, ваш гарний настрій стане нормою.

6. Відомо, що восени нам потрібно більше вітамінів, адже ми  стаємо  вразливішими і       можемо легко підх

7. Побільше повітря. Регулярно провітрюйте приміщення, в  якому перебуваєте, будь  то робочий кабінет або спальня, краще  постійно залишати кватирку    відкритою.опити  застуду.  Вживайте побільше фруктів і овочів, особливо          "сонячних"  (оранжево-жовтих). Чим більше ваш організм насичений  корисними      вітамінами і    мікроелементами, тим меньше у  нього приводу для суму.

8. Зробіть собі маленькі радощі, наприклад, запишіться на курси  масажу, до  косметолога або змініть зачіску. Нехай не тільки  природа змінюється, але і ви.

9. Духовна практика. Якщо ми систематично займаємося духовною практикою,  розум  меньш реагує на всілякі неприємності і не тільки погодні. Та й ми з  кожним  днем  стаємо все краще.

Тому, дотримуючись таких простих порад, зустрінемо зиму з бадьорим настроєм та міцним здоров’ям!

Ти потрапив у екстремальні умови. Що робити? Поведінка у натовпі.

Не піддаватись загальній паніці! Емоції змусять тебе бігти туди, куди побіжать всі, а це небезпечно для життя. Для порятунку ж потрібен здоровий глузд та самокритика, які слугують найкращими гальмами при надмірних емоціях.

Ось прості прийоми, які допоможуть не піддатись загальній паніці:

- Ніколи не приймай на віру чутки, які поширюються в натовпі. Шукай спосіб перевірити нав'язану інформацію за допомогою фактів.

- Психологічно дистанціюйся від натовпу - приймай рішення виходячи з того, що бачиш, а не з того, що чуєш!

- В жодному разі не сперечайся з роздратованим натовпом - "білих ворон" натовп знищує.

- Якщо ти відчуваєш, що "заводишся", спробуй поглянути на себе зі сторони. Як ти зараз виглядаєш, чи не смішно ти поводишся, чиї слова ти промовляєш?

- А ще швидко прийти до тями можна зробивши дуже різкий видих, боляче вщипнувши себе за руку чи прикусивши губу.

Як поводитись, якщо ти все ж опинився у тисняві ?

- Схрести руки на грудях, це допоможе вберегти ребра від можливих ударів.

- Позбудься усього, що могло б травмувати тебе (сумок, рюкзаку, шарфів, біжутерії, ручок та окулярів).

- У тисняві ніколи не нагинайся щоб щось підняти. Жодна річ не вартує твого життя.

- Міцно тримайся на ногах: падіння у натовпі смертельно небезпечне! Якщо можливо, притримуйся за своїх сусідів.

- Якщо ти все ж впав, то необхідно якнайшвидше встати! Для цього зіпрись на ногу та зроби різкий ривок у напрямку руху натовпу.

- Зосередься на близьких тобі людях. Досвід показує, що у паніці люди схильні втрачати зв’язки з близькими.

- Якщо натовп почав рухатись, необхідно слідувати у напрямку руху людей. І, як не дивно, варто притримуватись центру натовпу – тут більше можливостей та часу щоб зорієнтуватись як вибратись зі складної ситуації.

І завжди пам’ятай головне правило виживаннязаходячи кудись, подумай, як ти будеш звідти вибиратися.

26.01.2016 10:24:00