Психологічна служба в ЗМІ

Телефон довіри:

з 9:00 до 21:00

Запорізький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

224-70-09

css@ukrpost.ua

www.ssm.zp.ukrtel.net

Співробітники
Діяльність
Методична скарбничка
Запорізький національний університет
Відділ виховної роботи ЗНУ

Телефонуй: 14-06; 228-76-48

Приходь: корпус №6, кабінет 226

Пиши: loranetkal@gmail.com

Як готуватись до іспиту

Психологічна служба ЗНУ / Всі новини сайта «Психологічна служба ЗНУ» / Як готуватись до іспиту

Всі новини Студенту

Як готуватися до іспитів з "розумом"

Сесія приходить раптово, як стихійне лихо ? Якщо у Вас щоразу складається таке враження, значить, після екзаменів та заліків Ви будете нагадувати самому собі знесиленого вичавлений лимон. Крім того, знання, отримані в «авральному» порядку, навряд чи затримаються у вашій пам'яті. Як же радять психологи правильно готуватися до сесії ?

Насамперед, необхідно влаштовувати собі міні-сесії : •
    Щоденні, коли Ви щодня переглядаєте вивчений протягом дня матеріал.
    • Щотижневі. Не менше години присвятіть повторенню кожного предмета. Читайте конспекти, вивчайте спеціальну літературу, шукайте відповіді на питання, які можуть зустрітися на іспиті.
    • За тиждень до іспиту починайте його «генеральну репетицію». Кожен день по дві-чотири години вивчайте предмети, які будуть винесені на сесію, причому в першу чергу беріться за найбільш важкі. Щогодини обов'язково робіть перерву, під час якої займіться фізичними вправами, легкою розминкою.

На жаль, студенти не стільки вчать матеріал, скільки «зубрять» його. У цього способу багато недоліків. По-перше, відомості вивчені в великому обсязі за короткий період часу, які Ви не обдумали і не засвоїли належним чином, не затримуються в пам'яті довше, ніж на пару днів. По-друге, заучування напам'ять вимагає набагато більших витрат часу та енергії ніж «правильне» освоєння матеріалу. Проте, цілком можливо, що Ви опинилися в такій ситуації, коли без зубріння не обійтися. У такому випадку, важливо зубрити правильно.
    • Пам'ятайте, що Ви не в змозі за кілька днів вивчити все. Тому виберіть найголовніше.
    • З кожних чотирьох годин підготовки одну приділіть тому, щоб розібратися в інформації. Решту часу присвятіть власне зубрінню.
    • Перед іспитами найголовніше - виспатися. Тому не влаштовуйте «нічних навчань»: вони все одно не принесуть користі. Перегляньте питання і вирушайте спати.

Як правильно готуватися до сесії ?

Перш за все - не розслабляйтеся під час навчального процесу. До засвоєння навчального матеріалу підходьте поступово, без штурму. Вчити потрібно, використовуючи раціональний підхід. На початку семестру або навчального року не пошкодуйте часу і сил на освоєння техніки ефективного запам'ятовування. Ці зусилля надалі багаторазово себе виправдають.

В даний час існує безліч курсів і книг, які вчать нас правильно використовувати свій розумовий потенціал. Методів ефективного навчання неймовірно багато, і Ви можете вибрати найбільш підходящий саме для Вас. А можливо, ви будете комбінувати їх. Серед цих методів такі, як запам'ятовування з використанням асоціацій, складання «ментальних карт», використання стікерів з питаннями і відповідями або з іноземними словами чи визначеннями і так далі.

Пам'ятайте про те, що мозок не може працювати в одному і тому ж режимі. Йому необхідні перерви, під час яких найрозумніше побувати на свіжому повітрі, зайнятися фізичними вправами. Це допоможе мозку відпочити і поновнити витрачену енергію.

Успіху вам!

06.02.2015 09:52:00