Гендерний аудит університетів триває

25-27 березня у Запорізькому національному університеті відбувся черговий семінар з річної програми діяльності Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти. Семінар мав на меті представити проміжні результати процедури гендерного аудиту університетами-учасниками Мережі та доопрацювати процедуру аудиту.

Учасниками семінару стали представниці та представники 16 ВНЗ України. Досвід перших етапів гендерного аудиту продемонстрували Запорізький національний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ), Луцький педагогічний коледж, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Харківська гуманітарно-педагогічна академія.

Досвід, яким ділилися перші гендерні аудитори ВНЗ в Україні, показав переважну готовність адміністрації закладів сприяти у проведенні аналізу дотримання принципів гендерної рівності у навчальному та робочому процесах вузів. Практика співбесід з адміністрацією, залучення активістів та активісток до команди аудиторів, аналізу нормативно-правових документів, анкетування та проведення семінарів у межах гендерного аудиту пілотними закладами дала можливість виявити «вузькі» місця розробленого Мережею інструментарію процедури, доопрацювати анкети, визначити необхідні подальші кроки, узгодити повний пакет складових процедури.

Окрему увагу було приділено питанню інформаційної політики та просування Мережі у інформаційному просторі. У якості візитівки Мережі буде використано відпрацьовану вже до кінця цього року процедуру гендерного аудиту ВНЗ.

Вже традиційним стало розширення кола учасників Всеукраїнської мережі. Так, долучилось до семінару та опрацювання процедури гендерного аудиту представництво 5-и ВНЗ: Національного університету водного господарства та природокористування (м.Рівне), Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Національного університету «Львівська політехніка», Запорізького державного медичного університету, Запорізького класичного приватного університету.

Аудит 2015

Гендерний аудит університетів триває: 13 606 комментариев

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /var/www/wwwroot/gender.edu/wp-includes/comment-template.php on line 1763