На шляху до гендерочутливого простору

У продовження системної роботи щодо впровадження гендерних підходів у вищу освіту, що з 2011 р. здійснюється Всеукраїнською мережею осередків гендерної освіти при ВНЗ у партнерстві із Представництвом Фондом імені Фрідріха Еберта в Україні, 28-30 червня 2014 р. у Харківській області було проведено науково-практичний семінар  «Гендерний аудит ВНЗ та уніфікація діяльності ЦГО», учасниками якого стали представниці та представники осередків гендерної освіти при ВНЗ.

Мета заходу – розробка методики гендерного аудиту вищого навчального закладу та уніфікація діяльності осередків гендерної освіти при ВНЗ. Учасницям та учасникам семінару було презентовано методику гендерного аудиту, розроблену Гендерним центром СумДУ на основі методики гендерного аудиту МОП та адаптовану до реалій та особливостей вищих навчальних закладів України, запропоновані конкретні кроки та визначені сфери щодо проведення аудиту,  розроблено систему індикаторів, визначені пілотні ВНЗ, в яких буде проведено часткові гендерні аудити для апробації запропонованої методики. Також, під час семінару  були обговорені питання щодо уніфікації роботи центрів. Враховуючи те, що у різних ВНЗ впровадженням гендерних підходів займаються центри гендерної освіти, гендерні центри, лабораторії, кафедри та студії було прийнято колегіальне рішення дати загальну назву цим структурам – осередки гендерної освіти (ОГО), а Всеукраїнську мережу ЦГО при ВНЗ перейменувати у  Всеукраїнську мережу осередків гендерної освіти (ОГО).

Загальним рішенням було узгоджено пакет документів, яким мають керуватися ОГО у своїй діяльності. Спільними зусиллями було розроблено та підписано Меморандум щодо подальшої співпраці, окреслені кроки подальшої спільної діяльності. Керівник ЦГО ЗНУ Т.Голованова брала участь у цьму заході . Учасники та учасниці  підтримали  пропозицію д. пед. наук, керівниці Центру гендерної освіти Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет» Т. О. Дороніної щодо створення у партнерстві із Криворізьким педагогічним інститутом ДВНЗ «Криворізький національний університет»  фахового наукового видання з гендерної проблематики для поширення досвіду та методичних доробок Мережі.

 

На шляху до гендерочутливого простору: 15 959 комментариев

  1. Уведомление:
    Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /var/www/wwwroot/gender.edu/wp-includes/kses.php on line 1037